Uranüs’ün Kariyer Evlerindeki Transiti

 

Eğer Uranüs iş hayatınızla ilgili evlerden – 2, 6 veya 10- birinden transit durumundaysa eğer bu iş hayatınızda bir atılım yapma şansı demek olabilir. Uranüs bu evlerde olduğu süre boyunca umutlu olabileceğiniz gibi zorluklarla da sınanabilirsiniz.

Herkes aynı düzeyde etkilenmeyecektir haliyle. Eğer eviniz boş ise dramatik değişiklikler görme olasılığınız daha düşüktür. Eğer doğum haritanızda gezegen varsa eğer tam açılarda olağanüstü olayların gelişmesi büyük olasıdır.

Eğer haritanızda Uranüs açıları çoksa veya Güneş, Ay, Yükselen, MC veya Kova’da çok gezegeniniz varsa siz muhtemelen bir Uranyen tipsiniz.

Eğer doğum haritanızdaki Uranüs yukarıda bahsettiğimiz önemli noktalara açı yapıyorsa bu transit yeni bir yola girişinizin zamanı olabilir. Hep derim, Uranyen tipler dönem dönem kendilerini yenileme yeteneğine sahiptirler. Özellikle de Uranüs transiti zamanlarında.

Uranüs, ev genişliğine ve derecelerine bağlı olarak iş hayatı evlerinizden 7 sene veya daha uzun süre transit yapabilir.

Transit Uranüs Kariyer Yerleşimlerinde Ne Getirir?

Uranüs’ün kariyer evlerinize getirebileceği potansiyel olumlu etkilerinin bazıları :

  • Vizyoner, yaratıcı, sıradışı düşünme
  • Her türlü insanla iletişim kurabilir, farklı kültür ve geçmişe sahip insanlarla arkadaşlık yapabilir
  • Bağımsız, kendi yolunda giden, trendlere öncülük edebilen

Üstesinden gelinmesi gereken olası olumsuzluklar:

  • Otomatik olarak mevcut duruma itiraz eden ve otoriteyi küçümseyen isyankar ve başına buyruk olabilir
  • İnatçı, kendi istediğini yapması engellendiğinde öfke patlaması yaşayabilir
  • Kendi iyiliği için olan şeyleri yapmaya direnen daimi bir ergen

Not: Zorlu burç ve açıları – özellikle diğer kariyerle alakalı yerleşimlerle kavuşumlarda- gezegenin temel doğasında değişikliklere neden olabilir.

Uranüs’ün Kariyer Evlerindeki Transitine Genel Bakış

Geçmişte kariyer evlerinizde gerçekleşmiş Uranüs transitlerine baktığınızda bunlara nasıl cevap verdiğinizi hatırlayın. Eğer bu alanlara zorlu bir transit yaşıyorsanız, kendinize, daha az yapıcı özelliklerinden hangisini ifade etmiş olabileceğinizi ve bu özelliklerin nasıl daha da zor bir durum yaratabileceğini sorun.

İstenmeyen bazı özellikleri mi iş başındaydı ve siz bunların üzerinde çalışarak mevcut ve gelecekteki transitlerden daha olumlu sonuçlar alabilir miydiniz?

Mevcut transitlerde olası yapıcı özelliklerini ve potansiyellerini de gösterdiniz mi?

Aşağıda listelenmiş Uranüs transiti için envantere bakıp durumunuzu değerlendirebilirsiniz.

Uranüs rolleri: mucit, bilim adamı, teknik destek, trend belirleyici, isyankar, aktivist, ergen.

Olası yapıcı ifadeler: Öncü, fütüristik, son teknoloji ürünü, dahi, ilginç, insancıl, sıradışı düşünen, idealist, yenilikçi, parlak, müstakil, özgür.

Olası zor ifadeler: İnatçılık, düşüncesiz asi, baltalayan, ajitatör, isyankar, kışkırtıcı, eksantrik, soğuk, aykırı, seçkinci, güvenilmez, kolayca dikkati dağılan, öfke patlaması, inatçı.

Uranüs’ün hareketi sürekli gelişen, düzensiz ve yeni bir şey uğruna her şeyi değiştirmek için güçlü bir istek duyar. Bu huzursuzluk göz önüne alındığında, yaratıcılığı teşvik eden, yaratıcılığınızı harekete geçiren ve yönünüzü önemli ölçüde değiştiren ileri düzey fikirlere ve araçlara maruz kalma ihtimaliniz yüksektir. Bu geçişlerde sizi desteklemek için heyecan verici yeni fikirlere, yöntemlere ve insanlara benzer düşünen ruhlara çekilebilirsiniz.

Sık sık liderlik kargaşasıyla dengesizlikler içinde, bağımsızlık ve inisiyatif geliştirmek zorundasınız. Bu beklenmedik gelişmeler sizi takip etmeyi hayal dahi etmediğiniz ya da hayalini kurduğunuz ancak elde edeceğinizi asla düşünmediğiniz yönlere götürebilir.

Bu geçişler, kolayca değişime uyum sağlayamayan insanlar için rahatsız edici olabilir. Tipik olaylar arasında bir dizi ani iş değişimleri ve yapılan iş türlerinde öngörülemeyen değişimler sayılabilir. Durumlardan bazısı tuhaf çalışma koşulları, sıradışı veya hatta eksantrik patronlar ve iş arkadaşları, işten çıkarmalar veya şirket kapanışları ve hatta transferler nedeniyle coğrafya değiştirmeleri içerebilir.

İşlerde ve kariyer yönündeki bir dizi ani değişiklik geçirebiliriz. Yine de bu tekrarlanan değişiklikler, hatta başarısızlıklar bile, yeni olasılıkları denediğimiz deneyimler olarak kabul edilebilir.

Sürecin her bölümü daha büyük bir bulmacanın bir parçasıdır ve her biri benzersiz yeteneklerimizin birçok yönünü birleştiren nihai bir sonuca katkıda bulunur.

Kariyer Gelişiminde Beklenmeyeni Beklemek

Birçok astrolog gibi, Uranüs geçişlerinin tahmin edilemez olduğunu itiraf ediyorum. Uranüs’ün hareketi sürekli gelişiyor, modern ve düzensiz. Uranüs geçişleri, sırf yeni bir şey uğruna her şeyi değiştirmek için güçlü istek yaratabilir.

Bu huzursuzluk hissi göz önüne alındığında, yaratıcılığımızı harekete geçirebilecek, yenilikçiliğimizi ateşleyecek ve yönümüzü önemli ölçüde değiştirebilecek bir dizi önde gelen fikir ve araçlara maruz kalma ihtimalimiz yüksektir. Karşı karşıya kalacağımız tüm geçişlerde bizi desteklemesi için benzer ruhlardaki heyecan verici fikirlere, yöntemlere ve insanlara çekilebiliriz.

Birçoğumuz dışarıdakine değil, kendi otoritemize bağlı kalma ihtiyacını yaşayacağız. Sık sık liderlik kargaşasına neden olan belirsiz bir ortamda, bağımsızlık ve inisiyatif geliştirmek zorunda bırakılıyoruz.

Çoğunlukla geleneksellikten kopma ve hızlı yeni gelişmelerle karşı karşıya kalırken kendimizi düşünme şansını yakalarız. Bazılarımız daha az geleneksel hale gelmeye ve zamanla yeni norm haline gelebilecek radikal yeni bir yaşam biçimi için güvenli bir kitle kültürü rahatlığını geride bırakmak zorunda kalıyoruz.

Uranüs bir kariyer evinden geçiyorsa veya MC’ye açı yapıyorsa ve siz de bu transiti iyi değerlendiriyorsanız, bu beklenmeyen gelişmeler sizi asla hayal etmeyeceğiniz veya hayal etmeyi umduğunuzu veya asla kazanmayı ummadığınız yönlere götürebilir.

Donna Cunningham

Çeviren: Ayla Dertli

 

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız

Benzer Makaleler

Menü