Ay ve Neptün Balık Burcu Kavuşumu

Ay ve Neptün Balık burcunda kavuşuma doğru ilerlerken…

Kurban olmak istemiyorsan diğerinin üzerinde ne kadar etkili olduğunu anla! Bazen yaşadığımız dünyada güçsüz ve zayıf kalırız. Böylesi etkisizlik kendimizi olayların kurbanı gibi hissettirir. Oysa kurduğumuz her bağlantı bizi ayağa kaldıracak olandır. Tam olarak yapılması gereken diğerine görünmez bağlarla dokunduğunu bilmektir.

Tam da şimdi eşzamanlı olarak okuduğum şu hikaye güzel özetliyor.

Adam bir cinayet işler ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. Bir hapishane gününde yarım dakika onu kahraman yapar. Bu sayede cezası bağışlanır. Ancak evine döndüğünde karısını başkasıyla yaşarken bulur. Kızınınsa ondan haberi bile yoktur. Kimse onu istemez. Ölmenin daha iyi olduğunu düşünür. İntihar eder ama başarılı olamaz. Yanına gelen rahip şöyle der. “Hikayen çok üzücü, ama senin için bir şey yapamam. Zengin bir aileden geliyorum ama ben mirasımı reddettim. Elimde avucumda ne varsa evsizlere kalacak yer bulmaya harcıyorum. Sen ölmek istiyorsun, bu durumda seni hiçbir şey durdurumaz. Ama kendini öldürmeden önce gelip bana biraz yardım et. Daha ne sonra ne istiyorsan onu yaparsın” der.  Bu sözler katilin dünyasını değiştirir. Rahibe yardım etmeyi kabul eder, artık işe yarar biridir. Ona ihtiyacı olanlar vardır.

Rahip, ona para verseydi eski hayatına geri dönecek bir suç işleyecekti belki. Ama çaresiz adam geleceğini değiştirecek bir cümleyle uyanmıştı. Rahip, acı çeken bir insanla karşılaşmış ona bir şey vermemiş, tersine ondan bir şey istemiş diğerinin hayatını etkilemişti. Rahipse hayatın farklı bir yönüyle karşılaştı, gelecek için vereceği kararlara etki edecek bir olay hükümlerini değiştirdi. İki insan birbirine dokundu.

Ölümlü yaratıldık ve gün gelip çürüyeceğiz. Bunu bilmek bile insanda travma yaratıyor. Acıyı azaltacak tek bilgi insanın bir diğerine görünmeyen ve zamanın sınırlarını aşan iplik demetleriyle bağlı olduğudur. Geçmişimizi, şimdimizi, geleceğimizi önce diğerlerinde görüp sonra kendimize mal ederiz. Birbirimizin üzerindeki ne kadar etkili olduğumuz keşfedersek artık güçsüz olmaktan çıkarız.

Acıdan mı kurtulmak istiyorsun o zaman kendine benzemeyen birine elini uzat. Onun sesini duy. Şefkat ve merhamet en büyük gücün…

Gülden Bulut,  5 Eylül 2017

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız

Benzer Makaleler

Menü