Uranüs Transitinin Önemi

Doğum haritanıza olan Uranüs transitleri boyunca, her zamanki günlük yaşantınıza uymayan olaylar deneyimlersiniz. Gerçekleşen olaylar olağan dışı, üzüntü verici, ani ve beklenmedik şekilde olur. Bu nedenle astrologlar Uranüs’ü ilgilendiren konularda keskin açıklamalar yapmaktan sakınırlar. Kesinlikle söylenebilecek tek şey beklenmeyen şeyi beklemeniz gerektiğidir.

Ama Uranüs transitleri geleneksel anlamda malefik değildir. Ancak hayatınızdaki değişimleri ve yenilikleri kabul etmemeniz anlamında bir istisna görülebilir. Uranüs, insanların kurmak için çok fazla çalıştıkları katı yapılara meydan okur. Çoğu insan düzene ve tahmin edilebilirliğe o kadar değer verirler ki kişisel mutluluklarını bile bunun için feda ederler. Sadece ayrılığın getireceği güvensizliklerden korktukları için o mutsuz evlilikleri sürdüren insanları düşünün.

Ama bu tarz bir katılık en yüksek anlamıyla hayat için eninde sonunda fazlasıyla yıkıcı olur. Hayat her şeyi taze ve yaşam dolu tutan bir enerjiyle sizinle dünya arasında sürekli devam eden bir yüzleşmedir ve olmalıdır. Bununla birlikte bu yüzleşmenin problemi kaybetme tehlikesidir, bu yüzden çoğu insan yüzleşmeyi olabildiğince görmezden gelmeye çalışırlar. Yarı-ölü bir şekilde yaşamanın kaybetmekten daha iyi olduğuna kanaat getirirler. Ama bu tek alternatif değildir, onların böyle görmesine sebep olan tek şey korkudur.

Robert Hand, Planets in Transit

Çeviren: Nur Kılınçer, Akademi öğrencisi

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız

Benzer Makaleler

Menü