İlişki Analizi

İlişki analizi nedir?

İki kişinin haritasının etkileşimi ilişki analizi başlığı altında incelenecektir. İlişkinizin (ikili olarak yarattığınız enerjinin), sizin ve eşinizin haritası ayrı ayrı psikolojik bakış açısıyla değerlendirilecektir.

Danışmanlık süreci nasıl gerçekleşecek?

Danışmanlığın ilk aşamasında bireylerin ayrı ayrı haritaları analiz edilecektir. Çünkü ilişkideki anlaşmazlıkları çözebilmek için öncelikle kendimizi sonra karşımızdaki kişiyi anlayabilmeliyiz. Bireyin ihtiyaçları, sevme potansiyeli, ilişkiye bakış açısı ve bağlanma türü incelenecektir. Danışmanlık sonundaysa ilişkinize dair analitik çözümlemeler yapılacaktır.

Görüşme isteğinize bağlı olarak yüzyüze, telefon veya skype yoluyla yapılacaktır.

İlişki analizi danışmanlığı size neler kazandıracak?

Hayatımızda varlığını yoğun olarak hissettiğimiz en önemli alan ilişkiler  İlişki analizinde ilişkinize daha derin seviyede bir içgörü sağlayabileceksiniz. İlişki danışmanlığında şu sorulara cevap bulunacaktır; Eşinizle birlikte olduğunuzda nasıl bir enerji yaratıyorsunuz? İlişkinizin dinamikleri nelerdir? İlişkiniz nasıl evriliyor? Nasıl bir ortam içinde daha verimli bir ilişki yaşayabilirsiniz? Hangi konularda uyumlusunuz, hangi konularda çatışıyorsunuz? İlişkideki farkında olmadığınız bilinçdışı unsurlar nelerdir?

Analizde bilinçdışı unsurları ele almak oldukça faydalı olacaktır. Çünkü hayatımızda bize eşlik eden eşimiz, bilinçdışımızın etkisi ile kişiliğimizin çoğu özelliklerini kendisinde toplar. Bu noktadan bakıldığında kişinin yaşadığı ilişki, kişinin kendisi hakkında bilgi verir. Ayrıca ilişkideki kişilerin karanlık yönlerini açığa çıkarılması, karşılıklı empati ve anlayışın geliştirilmesine de zemin hazırlayacaktır.

Danışmanlık süresi: 1,5 saat

Randevu almak için lütfen tıklayınız.

Menü