Tutulmalarla İlgili Detaylar

1- Tutulma civarındaki günlerde meydana gelen olaylar her zaman kayda değerdir. Jayne, artı-eksi 10 günlük bir zaman orbu kullanır. Bir tutulmadan 7-10 gün önce meydana gelen olaylar beklenmedik bir şekilde gelişir. Jayne, bu olayların her zaman olması beklenen şeyler olmadığını ifade eder. Bunlar daha çok kadersel olaylardır.

2- Güneş Tutulmalarının etkisi, tutulma gerçekleşmeden önceki 3 ila 6 aya ve sonrasındaki 1 yıla kadar yayılabilir. Jayne’e göre, Ay Tutulmalarının etkisi ise tutulmadan önceki ve sonraki yaklaşık 6 haftaya yayılabilir. Ancak Meridian, tutulmadan sonraki 1,5 yıla kadar tutulma ile bağlantılı olayların gerçekleştiğini gözlemlemiştir.

3- Doğumdan önce veya sonra gerçekleşen tutulmalar, kişinin hayatında etkiye sahiptir. Natal bir tutulma tekrar olursa (yani hemen hemen aynı derecede bir tutulma olursa) etkileri çok güçlü olur. Doğuma yakın gerçekleşen tutulmaların kişinin hayatında etkisi vardır. Doğumda gerçekleşen tutulma tüm hayatınız boyunca sürecektir. Bu, kariyer yönelimini etkiler.

4- Geleneksel düşünceye göre, tutulma yolu, eğer bir siyasi lider değilseniz veya o alanı ziyaret etmezseniz sizi etkilemez. Meridian ise bu yolların sıradan insanları da etkilediğini gözlemlemiştir.

5- Tutulma yollarına ilişkin olarak, orta yol en güçlü olanıdır ve bir Tam Tutulmanın tutulma yolu da en güçlü olanıdır. Tutulmalar, kendilerine yakın gerçekleşen herhangi bir etkinliğin enerjisini arttırırlar.

6- Tutulmalar gerçekleşmeden önce gezegenin enerjisini uyandırır, gerçekleştikten sonra ise tetiklerler.

7- Doğum Öncesi Tutulmaların zamanı için tersine ilerletimlere bakın.

8- Olay tetikleyicileri, Düğümlere kare açı yapan transit Güneş veya Düğümlere kare açı yapan transit Mars olabilir.

9- Meridian, bir tutulmanın hemen öncesinde başlayan olayların genelde fiyaskoyla sonuçlandığını belirtir ve benim tecrübem de bu yönde. Ben şöyle diyorum: Başka bir olay o durumun “tutulmasına” neden olacak ve hep, tutulmanın hemen öncesinde evlenmeleri gereken ama sonra Papa ölünce düğün tarihlerini değiştirmek zorunda kalan Charles ve Camilla örneğini kullanıyorum! Tutulmalar bir grup olayında kolektif kaderi etkileyebilirler; örneğin çocuklardan oluşan bir gruba bir şey olması gibi. Ama bir tutulma civarında ne yaparsanız yapın bunun önemi büyük oluyor.

10- Güneş-MC-Asc ile kavuşan tutulmalar en önemlileri. Tutulmalar farkındalığı artırırlar; bu fiziksel bir probleminizin farkına vardığınız bir sağlık problemi olsa bile.

11- En İlginci: Kraliyet üyelerinin doğum günlerindeki tutulmalar kraliyet soyunu bitirir: Diana, Charles ve Katie tutulma zamanı doğmuşlardı! Şu an bu pasajı bulamıyorum ama Charles’ın İngiltere’nin son kralı olacağına dair bir Nostradamus kehaneti okuduğumu kesinlikle hatırlıyorum.

12- Meridian, doğum haritasıyla tutulma haritasının sinastrisini çıkartarak bunların nasıl işlediğine bakmayı tavsiye etmiştir.

13- Kutuplardaki tutulma yolları dünya üzerinde küresel veya uluslararası bir etki yapacaktır.

14- Güneş’inizin üzerindeki tutulmalar size güç verirken Güneş’inizin karşısındaki tutulmalar gücünüzü alır.

Avusturyalı astrolog Bill Meridian ve Charles Jayne’nin yazılarından

Çeviren: Gülin Koçhan

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız
Tags:

Benzer Makaleler

Menü