Transit Satürn’ün Önemi

Transitlerinizde incelemeniz gereken en önemli gezegenlerden biri Satürn’dür. Çünkü o şekillendirdiğiniz evreni nasıl gördüğünüzü ve deneyimlediğinizi temsil eder. Haritanızda transit Satürn’ün bulunduğu ev hayatınızın analiz edildiği ve testten geçtiği alanı işaret eder. Satürn’ün bulunduğu ev, hayatınızdaki en büyük gerilimin olduğu alanlardır, bu alanlarla yakinen ilgilenmeniz gerekir. Satürn transitinde doğum haritanızdaki gezegenler hayatınızda mücadele ettiğiniz enerjileri ve üzerine eğilmeniz gereken davranış kalıplarını gösterir.

Çoğu insan Satürn transitlerini sanki Satürn tamamıyla kontrolden çıkmış bir dış güç olarak deneyimler. Çoğunlukla bir Satürn transiti pek de hoş olmayan bir kaderin oyunu olarak görülür. Ama anlamalısınız ki Satürn kendi evreninizi nasıl en derin ve en temel bir şekilde programladığınızı gösterir. Bu nedenle, Satürn transitinin enerjisi hiçbir zaman tam anlamıyla dışsal bir etki değildir. Ama bilinçli aklınız olanların sorumluluğunu almaktan kaçınır ve bilinçsiz zihniniz olayı bilinçsiz bir şekilde programlayarak yönetimi eline alır. Bunun etkilerini dış dünya tepki verene ve “kadersel” bir olay gerçekleşene kadar hissetmezsiniz. Ki bu da evrenin sizin kendi eylemlerinize verdiği cevaptan başka bir şey değildir.

Satürn transiti o anda ne kadar tatsız olsa da, hayatta ne istediğinizi temsil eder ve bunu almanıza yardımcı olur. Çoğu insan gerçekten ne istediği konusunda bihaberdir. Eğer ne istediğinizi ve neye ihtiyacınız olduğunu tam anlamıyla anlarsanız göreceksiniz ki Satürn sadece kendi tezahüratını gerçekleştirecektir. Satürn’ün getirdiği “kayıplar” sizin istemediğiniz ya da ihtiyaç duymadığınız şeyler olacaktır. Ne kadar istediğinizi düşünüyor oluyorsanız olun, özellikle de Satürn’ün bitirmiş olabileceği ilişkiler konusunda, gitmelerine izin verin,

Satürn bir evden geçtiğinde, o evin hadiselerine özellikle dikkat edin. Bu, sözü geçen evde her şeyin kötü gideceğine dair bir işaret değildir, ama bilincinizi buraya yöneltmeli ve bu konularla nasıl bağlantı kuracağınızı keşfetmelisiniz. Eğer iyi bir pozisyondaysanız, hayatınızın bu kısmına uygun olacak şekilde Satürn bu evi sizin için sağlamlaştırıp yapılandıracaktır. Eğer iyi bir pozisyonda değilseniz, Satürn siz dayanana kadar tatsız büyük değişimler getirecektir.

Depresyon, üzüntü, fiziksel ve duygusal kayıplar Satürn tarafından yönetilen gezegenler ve evlerin konularına iyi uyum sağlayamadığınızın işaretleridir. Bu hislere sahipseniz, korkmayın. Bunlar normal tepkilerdir. Çok az insan kendisiyle çok iyi temas halindedir ve Satürn’e pozitif tepki verirler. Gerçek anlamıyla Satürn bir öğretmendir, ama gerçekten ne olduğumuzu kendimize öğreten yine de“bizler” olacağız.

Robert Hand, Planets in Transit

Çeviren: Nur Kılınçer, Akademi öğrencisi

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız

Benzer Makaleler

Menü