Transit Satürn- Natal Güneş’inizle Kavuşum ve Karşıt Açıda

Transit Satürn Natal Güneş Karşıtlığı 

Bu oldukça cesaret kırıcı bir zaman olabilir. Yaşam enerjiniz 29 yılın en düşük düzeyindedir ve genellikle bu transite eşlik eden zorluklarla mücadele kapasitesini de kendinizde bulamazsınız.

Bu zorluluklar farklı kaynaklardan gelebilir. Her şeyden önce, diğer insanlar- özellikle işveren ve otorite figürleri – birçok alandaki planlarınıza karşı durabilir.

Hayatın yüklerinin taşıyabileceğinizden fazla gelmiş olmasından dolayı fiziksel olarak yorgun hissedebilirsiniz.  Bu transit esnasında insanlar aslında genç olsalar bile genellikle kendilerini yaşlı hissederler ve bunun yanında derin bir bıkkınlık hissi vardır.

Tutkularınız diğer insanlar veya durumlar yüzünden engellenmiş olabilir. Her ne kadar sizin ve arkadaşlarınızın geleceğinizle ilgili niyetleri iyi olsa da bir şekilde engellenmiş hissedersiniz.

Kendinizi ifade etmenizi sınırlayan bir kötü bir evlilikte veya ilişkide olabilirsiniz. Genellikle bu transit bu durumdaki ilişkileri sonlandırabilir.

Bu transitin hayatınızın doğal bir döngüsü olduğunu anlamanız onu tecrübe etmenin en iyi yoludur. Ona karşı savaşmakla hiçbir şey kazanılamaz. Aksine onunla akışta kalmayı öğrenmeniz gerekir. Hayatınızda çabalayarak inşa ettiğiniz önemli yapılar bu 29 yıllık transit döngüsünün sonucudur. Bu yapılar yeni döngülerin temelini oluşturacaktır. Bu transit, yeni başlangıçların takip edeceği bir bitiş dönemini temsil eder. Sorun, bu bitişler nedeniyle yılgınlığa ve öfkeye kapılmak olacaktır. Çok yakın zamanda, 14 yıl içerisinde, Satürn Güneş’iniz ile kavuşum yaptığında yeni projeler ve başarılar için fırsatlarınız çıkacak. Satürn Güneş’inize kare açı yaptığında, yaklaşık 7 yıl içinde, yeni projelerinizin hayatınıza değer katıp katmadığını test için sınanacaksınız.

Eğer sakin kalıp sabrederseniz, başarı için fırsatlar geri gelecektir. Ama şimdi sakın savaşmayı denemeyin. Çünkü başarılı olamayacak ve yeniden başlamak zorunda kalırsınız. Hayatınız çok hızlı şekilde değişiyor ve bu aşamadan sonra nasıl şekil alacağını tahmin etmek çok güç.

Satürn Transiti Natal Güneş Kavuşumu

Bu transit hem başarı hem de güçlük getirebilir. Yaklaşık 14 yıl önce, Satürn Güneş’inize karşıt yaptığında, zorluklarla ve düşük hayat enerjili bir dönemden geçtiniz. Ancak aynı zamanda sonuçlarını şimdi aldığınız yeni başlangıçlar da yapmıştınız. Ya bu çabalarınız bir sonuca ulaşır ve başarılı olur veya bunların başarısız olduğunu fark edersiniz. Eski projelerinizin ve çabalarınızın sonuçlarında başarıyı garantilemek de olsa veya başarısızlıklarınızdan kalanları kurtarmak da olsa her halükârda bu dönem olağanüstü sorumluluklar almanın ve çok çalışmanın zamanıdır.

Hayatınızın başarılı bir şekilde ele aldığınız alanlarında – işiniz, aileniz, her neyse- başarılı olmak için gösterdiğiniz çaba özgürlüğünüzü ve hareketlerinizi kısıtlayacak. Her şeyin istediğiniz şekilde sonuçlandığını bilseniz bile, üzerinizdeki yükleriniz nedeniyle yine de huzursuz hissedebilirsiniz. Sabırlı olmaya çalışın ve tamamen elinizdeki görevlere odaklanın.

Bu dönemde, halihazırda üzerinde çalıştığınız konularla alakalı olmayan yeni projelere başlamayın. Bu ilave sorumluluk size çok fazla gelip sağlık sorunları yaratabilir, özellikle kalp ve dolaşım sisteminde. Ancak mevcut sorumluluklarınızı başarılı bir şekilde tamamladığınızda yenilerine başlayabilirsiniz. Bu, sonunda büyük bir ödül potansiyelinin de olduğu sebat etmenin, çok çalışmanın ve ağır sorumlulukların zamanıdır.

Hayatınızın beklediğiniz gibi sonuçlanmayan alanlarını sadece bir başarısızlık olarak görmemek gerekir. Yıllar önce bunlara çalışmaya başladığınızda bugünkünden daha az bir anlayışa sahiptiniz. Bu transit bunu fark etmenizi sağlayacak. Yolunda gitmemiş şeyleri düzletmeden yeni bir şeye başlamayın. Yoksa boş yere çok çalışmış olup sağlığınızı bozacaksınız. Bu kişisel ve mesleki yenilgilerin zamanı olabilir.

Satürn enerjisi Güneş’in enerjisini engeller ki bu sizin temel yaşam enerjinizdir. Satürn bunu öyle sınırlar ve kısıtlar ki sadece belli şeyleri yapabilecek durumda olursunuz. Sonuç itibariyle kendinizi başkalarından izole ve yalnız hissedersiniz ama bu durum için çok da endişelenmeyin. Bu transit bir ayrılığa denk gelse bile, ki bu muhtemeldir, bunun anlamı biten ilişki asıl dikkatinizi vermeniz gereken konulardan sizi uzaklaştırıyordu. Bu dönem enerjinizi odaklamanız gereken bir dönemdir, savuracağınız değil.

Robert Hands, Planets in Transit

Çeviren: Ayla Dertli

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız
Tags:

Benzer Makaleler

Menü