Sosyopati’nin Astrolojik Şifreleri

Psikopati anti sosyal kişilik bozukluğudur.  1952’de “sosyopatik kişilik bozukluğu” olarak tanımlanmıştır. Sosyalleşmiş psikopat, açık açık suç işleyen bir psikopata göre daha tehlikelidir. Toplumun %1’inin psikopat profiline uyduğunu düşünürsek, etrafımızda tanıdığımız insanlardan birinin psikopat  olması muhtemeldir.

Sosyalleşmiş bir psikopat, karşısındaki kişiyi kolayca tanımlar, genellikle zeki, esprili ve çekicidir. Böyle davranarak kurbanını kazanır.  Bir kez ilişki kurduktan, kontrol ve bağlılık sağladıktan sonra istedikleri gibi davranmaya başlar. Kolayca yalan söyler, hiç bir şey onların hatası değildir. Uzun süre bir ilişki sürdüremez, ona göre bunun nedeni, karşı tarafın kendisini olduğu gibi kabul etmemesinden ötürüdür.

Aslında çevremizde de görebileceğimiz sosyopat, birey olarak yada sosyal olarak çok iyi ilişkiler kurabilirler. Suçluluk duygusu hissetme yeteneğinden yoksundurlar. Toplumun ortak değerleri ve ahlak değerleri onlar için bir şey ifade etmez. Vicdan duygusu gelişmediğinden kolaylıkla başkasına zarar verirler. Çoğu zaman karizmatik olan sosyopatların çevresinde çok kişi bulunur. En ufak bir suçluluk duygusu duymadan çıkarları için her şeyi yaparlar, başarılı mevkilerde de bulunmalarına bu yüzden şaşırmamalı!

Duygularını yaşama problemi olan sosyopatlar  derin duygulardan yoksundurlar. Diğer insanlar onun için, para, cinsellik ve iş gibi sahip olunması gereken şeylerdir. Kendi amoral  yaşantılarında kimseye bir şey borçlu değillerdir.

Astrolojik olarak, bir sosyopat'ın haritasını tahlil ederken karşımıza bazı ortak unsurlar çıkıyor. Venüs veya Ay haritada baskın olarak rol oynuyor. Psikolojik bakış açısından bu insanların geçmişte duyguları ve duyarlılıkları ile baş etme zorlukları bulunmaktadır. Bu yüzden hayatlarının sonraki aşamalarında duygularını kilit altında tutmak ve bu şekilde güveni sağlamak yoluna giderler.  Empati yoksunluğu ve duyguların ifadesindeki zorluklar Ay’ın zorlu açılarıyla açıklanabilir.

Bir balon gibi kolayca sönebilecek boş özgüvenleri ise Güneş’in yaptığı zorlu açılarla kendini gösterir. Güneş-Neptün açısı genelde kendi kimlik imajında belirsiz algılamaya neden olur ve gerçek kimliğini görmekte başarılı olamazlar. Ayrıca Güneş-Jüpiter ve Mars açıları da etkili olabilir.

Kişinin patolojik olarak söylemesi Neptün’ün  haritada etkinliğini ön plana çıkarmakta. Hayata karşı duydukları yoğun öfkeyi alkol ve uyuşturucu kullanarak kompanse etmeye çalışırlar. (Mars-Neptün açılarını özellikle gözlemledim)

Eğer hayatınızda bir sosyopat varsa içindeki derin huzursuzluk duygusunu gözlemleyebilirsiniz, sıradanlıktan hoşlanmayacak ve belki de sıradan olmadığınız için sizi seçmiş olacaktır. Sosyopatlar  genelde yaşadıkları tüm durumları rasyonalize etmeye çalıştıklarından zor açıların genellikle değişken burçlardadır. Her şeye mantığa büründürme eğilimleri ile sizi de kolayca inandığınızdan vazgeçirebilirler. Böyle bir kişi hayatınızda ise kendinizi kurban ederek, onu değiştirmeye çalışmayın. Böyle bir kişiyi hayatınıza aldıysanız kendinizi de değerlendirmek durumdasınız. Genelde duygusal bağımlı ve özgüven duygusu düşük insanlar sosyopatlara çekilirler.  Bir sosyopatla ilişkiye sürdürmeye çalışırsanız, her şekilde zarara uğrarsınız. Değer duygunuzu iyi ce kaybeder ve bu olaylardan sonra kendinize gelebilmek için zorlu bir mücadele verirsiniz. Karşınızdaki sosyopat  bu durumda, derin duygulardan, acıma ve şefkatten yoksun olduğundan yara almadan yeni kurbanına yol alır ve  siz yara bere içinde kalırsınız!

Gülden Bulut, 2014

 • Psikolojik Astroloji Akademisi

  Telefon: 0 538 265 37 28

  E-mail: bilgi@paakademisi.com

  • İletişim Formu

   Adınız (gerekli)

   Epostanız (gerekli)

   Telefon Numaranız

  • İletiniz