Transit Satürn- Natal Ay’ınızla Kavuşum ve Karşıt Açıda

Transit Satürn Natal Ay Kavuşumu 

Bu transit süresince derin iç gözlem, öz inceleme ve özeleştiri ihtiyacında olacaksınız. Büyük olasılıkla depresif ve yalnız hissedeceksiniz. Bu transiti ele alış biçiminizin ilerideki psikolojik ve bedensel sağlığınız üzerinde önemli sonuçları olacaktır.

Satürn gerçeklik kavramınızı ve buna nasıl uyum sağladığınızı ifade eder. Diğer insanlardan ayrı bir birey olarak kim olduğunuz algısını güçlü bir şekilde etkiler. Aynı zamanda kusursuz düzenlilik, dürüstlük ve ciddiyet ideallerinizi de temsil eder. Kendinizi Satürnyen ideallerinize göre kıyasladığınızda kendinize karşı son derece eleştirel zorlayıcı olabilirsiniz. İdeallerinizin ihtiyaçlarına göre yaşamadığınızda, özgüveniniz zarar görür ve bir güçsüzlük, yenilmişlik ve zayıflık hissedersiniz.

Öte yandan Ay, duygusal beslenmenizi, daha geniş olana ait olma, merhamet ve anlayış yanında bunları diğerlerine verme yeteneğimizi de temsil eder.  Ay’ın öne çıkardığı insan olma ihtiyacıyla Satürn’ün katı yargısı pek uyumlu değildir. Bu transitin en büyük tehlikesi budur.

Kendiniz hakkında düşünüp eksik hissedebilirsiniz. Kendinize karşı fazla eleştirel ve hatta zarar veriyor oldunuz. Suçluluk duygusu bu transitin özelliğidir. Sıklıkla duygularınızın köreldiğini hissediyorsunuz.

Özeleştirinizin kendinizden şüphe duymanıza ve insanı duygularınızın ve hislerinizin Satürn’ün aşırı katı taleplerine tabi olmasına izin vermeyin. Eğer buna izin verirseniz kendiniz ve diğerleri arasında bir mesafe koyarsınız. Bu da daha fazla özeleştiriye ve kendinizden şüphe duymanıza neden olan kısırdöngüyü yaratacaktır.

Kendinize karşı yargılayıcı olmadığınız sürece bu kendinizi araştırmaya yönelik iyi bir zamandır. Satürnyen ideallere göre iyi veya kötü olmanız önemli değildir. Asıl soru ne olduğunuzdur. Bu transit bunu bulmanıza yardım edebilir. Bu bakış açısından devam ederseniz eğer genellikle sıkıntılı olarak tecrübe edilse bile çok yapıcı bir dönem olabilir.

Bu dönemde başkalarından uzaklaşabilir, ilişkilerde özellikle de kadınlarla zorlanmalar yaşayabilir, oldukça depresif ve hayatın gereklerine karşı aciz hissedebilirsiniz. Bununla baş etmenin en iyi yolu çok da ciddiye almamaktır. Bakış açınız bozulduğundan en küçük şeyler bile çok önemli görünür. Duygusal hayatınızla ilgili kesin kararlar almayın şimdi. Bu transitten öğrendiklerinizi daha net görebildiğiniz zamanı bekleyin.

Bir ilişkiden yeni ayrıldıysanız eğer bu şekilde bırakmak en iyisidir. Bu dönem geçene kadar tekrar birleşmeye yönelik bir çabada olmayın.

Transit Satürn Natal Ay Karşıtlığı 

Bu, duygusal olarak en zorlayıcı transitlerden biridir. Genellikle ev ve iş hayatındaki zorluklarla, depresyonla, yalnızlıkla, kadınlarla ve genelde ayrıklıkla sonuçlanan duygusal ilişkilerdeki güçlüklerle bağdaştırılır.

Bu transit, duygusal ve psikolojik ihtiyaçlarınızı görmezden geldiğinizi fark etmenizle ortaya çıkan bir “yabancılaşma krizi” dönemini temsil eder. Bunun sonucu olarak da, kimsenin onu anlamadığını düşünen dünyada bir uzaylı gibi yalnız ve diğerlerinden kopmuş olarak hissediyorsunuz.

Aşağı yukarı herkesin hayatı genel bir amaç veya görev etrafında dönerek o hayatı benzersiz kılar. Bu amaç bir iş, annelik, babalık, inandığınız bir hareket veya size bir amaç hissi veren herhangi bir şey olabilir. Hayatınızın bu açısı Satürn’ünüz ile güçlü bir şekilde alakalıdır. Ay, hayat amacınızı kovalayarak doyurmanız gereken duygusal ihtiyaçlarınızı temsil eder.

Genelde yabancılaşma krizi, hayat amacınızı gerçekleştirmede çok hızlı ve çok ileri giderken duygusal ve psikolojik ihtiyaçlarınızı görmezden geldiğinizi fark ettiğiniz anda ortaya çıkar. Belki ilişkilerinizi ve aile hayatınızı ihmal ettiniz veya duygularınızı bastırdınız. Bu durumda kendiniz ve diğerleri arasında yalnız ve yabancılaşmış hissetmenize neden olan bir duvar örmüş oldunuz.

Bu sorunun ortaya çıkma nedeni hayatınızın Satürnyen ve Ay özelliklerinin çatışma halinde olduğunu düşünmenizdir. Sonuçta daha az önemli olduğunu düşündüğünüz tarafınızı ihmal ettiniz. Sonrasında beklemediğiniz şekilde diğer taraftan yeni talepler gelmeye başladığında ise düzen kavramınız bozuldu ve dağıldı.

Hayatınızın bu iki tarafının birbirleri için gereklilik olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Özel ve iş hayatınızı veya başka bir amaç için çabalarınızı birlikte çalışır hale getirmek zorundasınız. Bunun da anlamı her iki tarafa da eşit dikkat ayıracak şekilde bir yaşam tarzı değişikliğine gitmenizdir.

Robert Hands, Planets in Transit

Çeviren: Ayla Dertli

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız
Tags:

Benzer Makaleler

Menü