Pluto 1.evde, Pluto/Mars Zorlu Açıları

PLUTO 1.EVDE

Yükselene etki eden tüm güçlü Pluto açıları, Akrep Yükselen, 1.evde Akrep gezegenleri (Pluto/Mars açıları ayrı ayrı incelenecektir.)

Bu zor bir yerleşimdir. Özellikle Pluto yükselen çizgisine yakın ya da yükselene önemli bir açı yapıyorsa daha zor denilebilir. Bu insanlar Plutonik olarak sınıflandırılabilirler. Güç mücadeleleri fiziksel görüntüden belli olabilir. Bu kişiler başkalarını yabancılaştıran, dramatik bir tarzla farklı görünmeyi başarabilirler – siyah deri ceketler, cinsel açıdan provoke eden kıyafetler giymek, kilo problemleri ya da karanlık, derin düşünceli yüz ifadelerine sahip olmak gibi… Ebeveynlerine “Nasıl göründüğümü kontrol edemezsin.” dediklerini neredeyse duyabilirsiniz. 1.evin sağlık evlerinden biri olması sebebiyle, suçluluk ve gücenme problemleri üzerine çalışılması çok önemlidir. Aksi takdirde enerji zaman içinde ciddi fiziksel problemlere dönüşebilir. Plutonik kişilik başkalarına kin duyup, gücenerek insanları kendinden uzaklaştırabilir. Duygusal ifadelerini çok sıkı kontrol edebilirler, önemli bir bilgi konusunda dünyada kimseye güvenmeyebilir, her şeyi ince eleyip sık dokuyabilirler. Dargın ya da kızgın olduklarında, ıssızlığa çekilip, yalnız insanlar haline gelebilirler. İlişkiler, başkaları için çok fazla şey yapmaya veya ortak yaşamaya bağlama üzerine olabilir. Başarısız olduğunda, sonuç izolasyondur. Bu güven eksikliğinin nedeni çok erken yaşanmış bir ihanet, terkedilme, ölüm sonucu kayıp, ya da diğer zor aile koşulları olabilir. (1.ev aile ortamı ve diğer erken olaylar sonucunda sahip olduğumuz savunma mekanizmalarını gösterir.) Yapıcı bir şekilde kullanıldığında güçlü bir pozisyondur, bu kişiler çevrelerine büyük bir etkide bulunabilirler. Güç kullanımı konusunda rahat bir hale geldikten sonra, başkalarının üzerindeki etkileri çok harika olur. Şifacılık veya psikoterapistliğin işaretlerinden biridir, bu insanlar başkalarının problemlerinin kalbini görüp, iyileşmeleri için onlara güç verebilir. Bu insanlar ayrıca farkında olarak ya da olmadan medyum özelliklerine sahip olabilirler.

Pluto/Mars Zorlu Açıları

Mars Akrep’te kızgınlığın ifade edilmesi çok zordur, kin, derin ve kötü düşünme olarak kişiye nüfuz edene kadar baskı altında tutulur. Çünkü bu insanlar kızgınlığın yok etme gücüne hatta öldürme gücüne sahip olduğunu hissederler. Bazı şiddetli travmalar oluşmuş olabilir, ya da erken dönemlerde şiddet ve ifade edilmemiş tehditle, kızgınlığın korkunç gizli etkileri var olmuş olabilir. En azından, kızgınlığın ilişkileri yok edebileceğine dair bir inanış vardır, ya da açık tartışmanın terkedilmeye sebep olabileceğini düşünürler. Kızgınlığın gücü abartıldığı için, bu insanlar her ne pahasına olursa olsun kızgınlıklarını kontrol ederler, yine de sürekli olarak onunla yaşarlar. Diğer insanlar bu kızgınlığı ve yalancılığı hissederler ve sonuç olarak kırılabilirler. Ve Mars/Pluto insanları sonunda tıpkı korktukları gibi terkedilir. Mars/Pluto kişileri kızgınlıkla barışık hale geldiklerinde uzun süreli kızgınlık ve dargınlıkları iyileştirebilir, enerjiyi güçlü bir şekilde kullanmak için özgürleştirebilir. Bu enerjinin kontrol edilmesi odaklanma için inanılmaz bir kapasite sağlar. Bu enerji ayrıca iyileştirme ve diğer büyük başarılara ulaşmak için kullanılabilir.

Kaynak: Healing Pluto Problems, Donna Cunningham, 1986

Çeviren: Nur Kılınçer, Akademi öğrencisi

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız

Benzer Makaleler

Menü