Doğum Öncesi ve Doğum Sonrası Tutulmalar

2001’de, Toronto Astroloji Konferansı’nda Sylvia Jean Smith’in muhteşem bir konferansına katılmıştım. Konusu Doğum Öncesi ve Doğum Sonra Tutulmalar üzerine yaptığı araştırmaydı. Doğum Öncesi Tutulmaların (doğumdan kaç ay önce tutulmuş olursa olsun) her zaman kararlara ve başkalarıyla etkileşime karşı yaklaşımımızı etkilediğini söylemişti. Hatta kariyerimize yaklaşımımızı bile gösteriyor – göz önünde mi olacak yoksa mahrem mi.

Doğum öncesi ve sonrası tutulmalar hayat tecrübelerine ekleme yapar ve yaşam kalıplarımızda muazzam değişiklikler yaparak bizi yaşam amaçlarımıza doğru yönlendirir. Bazen geçişler kafa karıştırıcı olabilir, özellikle de Doğum Öncesi Tutulmadan sonraki tutulmadan farklıysa. Doğum Öncesi Tutulma son derece önemli bir iz bırakır – Ay Tutulması Aysal bir iz, Güneş Tutulması da Güneşsel bir iz bırakır. Doğum Öncesi Tutulma, yeni bir enerji yükleyebilir.

Doğum öncesi Güneş Tutulması: Bu insanlar liderlik rolü almaktan çekinmezler. Sahnenin merkezinde olmayı severler. Çoğunlukla hayatta nereye gittiklerini ve oraya nasıl varacaklarını iyi bilirler. Dışadönük enerjiler gelişmiştir. Gezegenlerin çoğunun ufkun üzerinde olduğu Gündüz haritalarına çok benzerdir. Bu insanlar için:

1) Doğum Sonrası Güneş Tutulması, onların dışadönük enerjilerini destekleyerek yön, başarı ve amaç duygularını daha da artırır.

2) Doğum Sonrası Ay Tutulması, bu insanlar için çok kafa karıştırıcı olabilir, çünkü onların hassasiyetlerini arttırır, daha savunmasız hissederler ve daha evcil hale gelebilirler, hayatın kişisel yönüyle daha fazla ilgilenmeye başlayabilirler. Bir kadın evinde kitap yazmaya başlamıştı ve 14 yıl sonra Güneş Tutulması olduğunda ilk kitabını sattı.

Doğum öncesi Ay Tutulması: Bu kişiler daha içedönük ve yaşam ifadelerinde daha içseldir. İlgi odağı olmaktan rahatsız olurlar ve öne geçmeye uğraşmazlar. İçsel bir kararlılığa ve özgüvene sahip olabilirler fakat ilgi odağı olmaya istekli değillerdir. Bu kişiler “ezip geçmek” için donanımlı değillerdir. Bu, Güneş tipleri için doğrudur ama bu kişiler için değildir. Kendilerini satmayı bilmezler. Arka planda olmayı tercih ederler. Sessiz, daha mütefekkir tiplerdir ve tamamen yetkin olsalar bile liderliği başkalarına bırakırlar. Çoğunlukla kendilerinin değil başkalarının reklamını yapmakta iyidirler. Bu, gezegenlerin çoğunun ufkun aşağısında olduğu gece haritalarına benzer. Böyle biri kendisini utangaç, alıngan bir çocuk olarak tarif etmişti ve annenin etkisi çok güçlüydü. Bu insanlar için:

1) Doğum sonrası Güneş Tutulması bu insanları sahneye iter ve bu durum zor olabilir. Kafa karıştırıcı bir geçiştir ve kendilerine akıl hocalığı yapacak, “Güneş halatlarını” öğretecek, nasıl lider olunacağını gösterecek, genelde erkek olan bir rol modeline ihtiyaç duyar ve sıklıkla da ararlar. Bir kadın 7 yaşındayken bir Güneş Tutulması deneyimlemişti. Şımarık, asi bir erkek Fatma oldu ve büyüyünce ne olmak istediğini anladı. Kendisine akıl hocalığı yapacak Güneşsel tipler buldu.

2) Doğum Sonrası Ay Tutulması bu tiplerin doğal eğilimini destekler. Evlenebilir, bir aile kurabilir ve hayatlarının özel kısmıyla ilgilenebilirler.

Doğum sonrası tutulmadan tutulmaya; bu 14 yıl önemli bir döngüyü temsil edebilir – ilk tutulmayla başlayan ve 14 yıl sonraki ikinci tutulmayla biten bir döngü. İlk tutulma Güneş tutulmasıysa, bu bir hayatımızda 14 yıl süren bir tanınma zamanını temsil eder. İlk tutulma Ay tutulmasıysa, bu 14 yıllık bir mahremiyet döngüsünü temsil eder: kişisel meseleler üzerine yoğunlaşma dönemi veya 14 sonra gelecek olan tanınmaya hazırlık dönemi.

Not: 12.evdeki Güneş tutulması, 12.ev insanları gibi sahnede olmayı sevmediklerinden veya en azından sürekli sahnede olamayacaklarından dolayı, Güneşsel nitelikler göstermez. Genelde bu kişilerin onlara öğretecek güçlü bir baba figürleri olmamıştır. Örneğin, 2. Dünya Savaşı’nda Yengeç burcundaki Satürn ile, babalar savaşa gitmişlerdi ve çocuklarının yanında olamadılar.

Sylvia’ya göre ABD’de Amerikalılar başkan olarak Doğum Öncesi Güneş tutulması insanlarını ve başkan yardımcısı olarak da Doğum Öncesi Ay tutulması insanlarını tercih ediyor. Bush Güneş; Cheney Ay. Clinton Güneş; Gore Ay.

Lynn Koiner, Çeviren: Gülin Koçhan

 

 

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız
Tags: ,

Benzer Makaleler

Menü