Satürn Transitleri – Kariyeriniz Açısından Ne Anlama Gelir?

 Satürn gezegeninin kariyer evlerinizin birinden (2., 6., veya 10.) geçtiğini mi fark ettiniz? “Bu iyi bir şey olamaz” diye mi düşünüyorsunuz? Kariyer evlerinizden geçen ya da bu evlerdeki gezegenlere veya Başucu noktasına açılar yapan Satürn’den bahsederken bazı astrologların yüzleri asılır. Size bazı kayıplar, gecikmeler veya terslikler yaşayacağınızı söyleyebilirler – ancak bu büyük resmin sadece ufak bir parçasıdır ve gerçeği pek yansıtmaz.

Satürn, uzunca bir süredir hem aklınızı kullanarak hem de elinizden gelenin en iyisini yaparak çalışıyorsanız, beklediğiniz ödülü getirebileceği gibi; baştan savma iş yapıyorsanız sizin bunun sonuçları ile yüzleşmenizi de sağlayabilir. Attığınız temelin yeterince sağlam olmaması halinde, onu baştan inşa etmeniz gerekecektir. Kariyer evlerini etkileyen Satürn transitleri performans taleplerinin yüksek olduğu ve üstesinden gelinmesi gereken engellerin çıktığı dönemleri temsil ederler. Bu durum aynı zamanda bize kendimizi ispat etme ve daha zorlu iş koşullarında yeteneklerimizi gösterme fırsatı yaratır. Olgunluk seviyemiz ve edinmiş olduğumuz hayat tecrübesi bizi çok daha fazla sorumluluk alacağımız bir konuma da getirebilir.

Bu durumu en iyi ifade eden söz şudur: Eğer siz Satürn’ün hakkını verirseniz, Satürn de size hak ettiğinizi verir!

Bir kariyer evini etkileyen Satürn transiti, çoğu zaman uzun vadeli bir hedefe ulaşmak için geçici olarak bir şeylerden fedakârlık yapılmasını gerektirebilir. Örneğin, eğer Satürn 6.evinizdeyse, başta daha düşük bir konumda olacağınız ancak ilerde performansınızı ortaya koyduğunuzda karşınıza yeni fırsatların çıkacağı başka bir alanda veya şirkette işe girebilirsiniz. Satürn transitleri, sonuçlara, işle ilgili yükümlülüklere ve uzun vadeli hedeflere odaklanılan bir süreci temsil ederler.

2.evden geçen Satürn: Doğum anında bu evde meydana gelen yerleşimlere de bağlı olmak üzere; Satürn’ün 2.evden geçiyor olması mali açıdan daha fayda odaklı, sağduyulu bir yaklaşım benimsenmesi, sade bir hayat sürdürülmesi ve önemsiz şeylere para, kaynak ve zaman harcanmaması gerektiği anlamına gelir. Bunun için, maddi kaynakların makul bir şekilde kullanılması ve idare edilmesi elzemdir. Eğer bir süredir çok çalışıyorsanız, Satürn transiti o zaman bu çalışmanızın karşılığını verecektir. Mesleki eğitiminizi tamamlamak gibi uzun vadeli bir hedefiniz varsa da, mali açıdan oldukça tutumlu davranmanız gerekecektir. Kariyer alanında kendinize yeni bir yön çizmeniz için, geçici olduğunun ve bu stratejinin uzun vadede karşılığını alacağınızın farkında olarak, daha düşük maaşlı bir işe bile girebilirsiniz. Bu durumda üstesinden gelmeniz gereken zorluklardan biri, yaptığınız işin karşılığında hak ettiğinizden çok daha azını kazanacağınız gerçeğidir. Bir Satürn transiti sırasında daha fazla mali sıkıntıya veya iş yüküne maruz kalmak sizi sınırlarınızı belirleme ve işyerine yaptığınız katkıya karşılık adil ücret talep etme noktasına getirebilir.

6.evden geçen Satürn: Çok çalışmaya devam edeceksiniz, ancak artık iş hayatınızda vermiş olduğunuz emeklerin karşılığını görmeye başlayacağınız bir zaman. Küçülmeden dolayı sizden daha fazla çalışmanız talep edilmiş, bu yüzden bir kişinin taşıyabileceği yükten fazlasını üstlenmiş olabilirsiniz. Yine de, mali küçülmenin söz konusu olduğu bu durumda bile, muhtemelen becerileriniz ve iş ahlakınız sayesinde yeri doldurulamaz bir çalışan olacaksınız.

Endişe yaratabilecek tek husus ise, bu dönemde mesleki potansiyelinizin sağlık sorunlarından dolayı kısıtlanabileceği ihtimalidir. Örneğin; eğer çalıştığınız ofiste veya işyerinde zararlı maddeler varsa, bir şekilde bu maddelere karşı hassasiyetinizin arttığını deneyimleyebilirsiniz. Özellikle kariyer evlerinden birinde Başak olan işkolik kişiler için artık iş yükünü tekrar gözden geçirmenin, yıllarca ağır çalışmanın yarattığı strese maruz kalan bedeni dinlendirmek, iyi beslenmek suretiyle sağlığa daha çok özen göstermenin zamanı gelmiştir.

10.evden geçen Satürn:  Satürn başucu noktanızdan geçerken – veya başucu noktanıza açı yaparken – istememenize rağmen kendinizi bir anda bir otorite konumunda bulabilirsiniz. Becerilerinizi ve kabiliyetlerinizi kullanarak verilen görevi ne kadar iyi yerine getirdiğinizi fark ettiğinizde, bu durumu kabullenebilir ve sonraki birkaç seneyi yeni konumunuza alışmak için harcayabilirsiniz. Yüksek standartlar ve mükemmeliyetçilik gibi Satürnyen özelliklerden dolayı, başkalarına yetki vermekte zorlanabilir ve çalışanları takdir etmenin eleştirmekten daha motive edici bir tutum olduğunu öğrenmek zorunda kalabilirsiniz.

Son olarak, mesleki evlerinden Satürn geçen herkesin moralini yükseltecek bir husustan daha bahsedelim. Bildiğiniz üzere, Satürn Oğlak ile ilişkilidir. Eğer doğum haritanızdaki meslek evlerinden birinde Oğlak gezegenleri bulunuyorsa, muhtemelen hâlihazırda bu transitten faydalanmak için gerekli olan niteliklere sahipsinizdir.  Doğum haritanızda Oğlak ile birlikte Satürn de güçlü konumdaysa, bu Satürn transiti içsel ebeveyninizin nihayet elinizden gelen her şeyi yaptığınıza, artık uzmanlık statüsüne ve daha iyi bir pozisyona – hatta yönetici pozisyonuna – hak kazandığınıza ikna olduğu bir zaman olabilir.

Donna Cunningham

Çeviren: Çiğdem Nunes

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız
Tags:

Benzer Makaleler

Menü