Natal Haritada Satürn Açıları Ne Söylüyor?

Satürn Güneş Kavuşumu

Güneş ve Satürn’ün kavuşumu, haritanızdaki diğer göstergelerden bağımsız olarak, öz kontrol ve çekingenlik yaratır. Güneş’in özellikleri kısıtlanır, daha az hevesli, daha temkinli hale gelir. Hayatta birçok sınırlama ve disipline ihtiyaç yaratabilir, ancak bu açı çok daha büyük bir içsel güç ve sebat sağlar. Çalışkan, disiplinli ve organizatör bir yapıya sahip birisiniz. Bu özelliklerden dolayı size ağır sorumluluklar verilmesi muhtemeldir. Güçlü kişiliğiniz, başkalarının duygularına rağmen kendi yolunda ilerleriyor. Bazı yönlerinizle “yalnız kurt” tipi olmanızdan dolayı bu açı evlilik için çok iyi değildir. Erken yaşta olgunlaştığınız için gelişim çağınız zor geçmiş olabilir.

Satürn Ay Kavuşumu

Ay ve Satürn kavuşumu, duygusal olarak savunmacı, temkinli ve çekingen olduğunuzu gösterir. Kendi değerinizi sorgulama ve gerçekten bir fark yaratıp yaratmadığınız konusunda endişelenme eğilimindesiniz. Negatif ve kısıtlayıcı tutumlarınız nedeniyle yakın duygusal bağlar kurmakta zorlanırsınız. Bu açının etkileri, gelişim çağında yaşanmış sert disiplin ve diğer travmatik deneyimlerden kaynaklanıyor olabilir. Sebep her ne olursa olsun, her daim daha kötüsünü bekleme eğiliminiz var. Sert fakat her zaman adil yönetim şekliniz sayesinde başarı size kolay gelir. Dürüstlük, doğanızın ayırt edici özelliğidir dolayısıyla her zaman tarafsız görüşler sunacağınıza güvenebilirsiniz.

Satürn Merkür Kavuşumu

Merkür ve Satürn kavuşumu, zihninizin derinliğini arttırır. Yine de, daha girişken rakipleriniz tarafından genellikle gölgede kaldığınız için hırsların tatmin edilmesi yavaştır. Duygular engellenmeye müsaittir. Etrafınıza sosyal ilişkilerden alabileceğiniz yardımdan kaçınarak bir duvar örersiniz. Bu kavuşum, başkalarının çok az teşviki veya yardımı ile bile başarı için çalışma hırsını ve istekliliğini gösterir. Metodik ve düzenlisiniz, problemleri mantıklı bir şekilde çözüyor ve yüzeysel konularda çok az zaman harcıyorsunuz. Sohbet ederken fikirlerini dile getirme konusunda temkinli olan iyi bir dinleyicisiniz.

Satürn Venüs Kavuşumu

Venüs ve Satürn kavuşumu, istediğinizi elde etmek için başkalarına taviz vermenin gerekliliğini gösterir. İlişkilerin yürümesi için uyum sağlamanız gerekir. İlişkilerinizin çoğu bazı yönlerden kısıtlayıcı ve tatmin edici olmayabilir. Kullanıldığınızı hissedebilir ya da beklentilerinizin karşılanmadığını düşünebilirsiniz. Karşınızdaki kişinin verdiğinden daha fazlasını vermeniz gerekebilir. Kişisel ilişkilerinize karşı tutumlarınızda pesimistlik belirleyici bir unsur olabilir. Bu açı aynı zamanda mali konularla da ilişkilidir. Maddi konularla ilgili aldığınız kararlar sağlam, parayı idare etme konusunda da çok disiplinlisiniz.

Satürn Mars Kavuşumu 

Mars ve Satürn kavuşumu, enerjilerinizi yapıcı bir şekilde kullanabileceğinizi gösterir. Haritanızın başka bir yerinde herhangi bir dürtüye göre hareket etme eğilimi göstergesi, kısıtlama ile yumuşatılır. Üretken olmayan faaliyetlere nadiren enerji harcarsınız. Siz fiziksel bir insansınız, ancak fiziksel enerjilerinizi nasıl kontrol edip kullanacağınızı biliyorsunuz. Bu açı, sıkı çalışma, kalıcı güç ve beceriklilik için size kapasite sağlar. Genellikle bu birleşme, eğer yapabilirseniz, kontrol etmeniz gereken öfke veya sert duygulara yönelik bir eğilimi işaret eder. Zaman zaman gelişen olumsuz tutum ve kırılganlıklardan da kaçınmalısınız.

Satürn Jüpiter Kavuşumu 

Jüpiter ve Satürn kavuşumu, hayata karşı ciddi bir bakış açısı ve ağır sorumluluklara dahil olmayı gösterir. Bu görünüm, sizi haritada gözüktüğünden çok daha muhafazakar ve pratik yapar. Arzu ettiğiniz finansal güvenceye ulaşmadan önce aşmanız gereken bazı önemli engeller var. İyimserlik, bir dizi hayal kırıklığı ve gecikme nedeniyle tükenebilir. Daha büyük sosyal sorunlar hayatınızda önemli bir rol oynayabilir. Bu kavuşum başarıyı inkar etmez, ama çok çalışmak ve sabırlı olmak gerektiğini gösterir.

Satürn Uranüs Kavuşumu

Satürn ve Uranüs kavuşumu, fikirlerinizi geliştirirken büyük bir disipline ihtiyaç olduğunu gösteriyor. ‘Kendi yolunuza gitme’ eğiliminiz var ve çoğu zaman kendinizi başkalarının görüşleriyle çelişirken bulabilirsiniz; bunun sonucunda hayal kırıklığı ve hüsrana uğrayabilirsiniz. Ancak dikkate değer bir iradeye sahipsiniz ve eylemlerinize disiplin ve olgunluk kattığınızda, sınırları yok etme ve kendiniz ve başkaları için kalıcı değer taşıyan atılımlar yapma yeteneğine sahipsiniz.

Satürn Neptün Kavuşumu

Satürn ve Neptün’ün kavuşumu en iyi şekilde kullanıldığında, kişiye ideallerine ve rüyalarına yapı ve form uygulama yeteneği verir. Süreç boyunca, kendi yanılsamalarınıza eleştirel bir gözle bakmanız ve yanlış izlenimlerle gerçeklikleri ayırmanız istenecektir. Bu görünüm, genellikle idealist ve maddi benliğiniz arasındaki savaşta güvensizlik ve memnuniyetsizliğin üstesinden gelinmesi gerektiğini gösterir. Her zaman kişisel fedakarlıklar yapmaya hazırsınız, ancak bazen kendi alanınızı korumanız gereken durumlarda, başkalarının ihtiyaçlarına teslim olmakta aceleci davranıyor olabilirsiniz.

Satürn Plüton Kavuşumu 

Satürn ve Plüton’un kavuşumu, inanılmaz derecede azim ve öz-disiplin potansiyellerini gösterir. Çok fazla kendini inkar ve ciddiyetle sonuçlanmamasına dikkat edin. Bu kavuşum, büyük bir irade gücü ve ilgi alanlarınıza sıkı ve derin bir şekilde inme eğilimini gösterir. Zihniniz bir kez kendini adadığında, inanılmaz bir kararlılığa sahip olursunuz. Bu da size, zorlu koşullar altında zor işleri başarıyla gerçekleştirme yeteneği verir.

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız

Benzer Makaleler

Menü