Depresyonun Astrolojik Göstergeleri

Günlük yaşantımızda depresyonu, üzüntü, hayal kırıklığı ve belki de biraz karamsarlığı betimlemek için kullanıyoruz. Depresyon aslında duygusal bir rahatsızlık. Her ne kadar uzmanlar depresyonun bir nevi soğuk algınlığı gibi olduğunu düşünseler de insanı bir girdap gibi içinde sürükleyebilecek kadar yoğun hissettirebiliyor varlığını. Depresyon anında kişi tüm çektiği acı ve eziyetin sonsuza kadar sürebileceğini düşünüyor. Ve hatta bu durumu değiştiremeyeceğine inanıp sonuç intihara kadar gidebiliyor.

Peki depresyonun astrolojik indikasyonları nelerdir?

DEPRESYONUN NATAL HARİTADAKİ 12 İŞARETİ

1-Güneş, Ay, Merkür ve Asc ‘nin su burçlarında olması (Özellikle Akrep burcu depresif hale en yatkın burçlardan biri)

2-Güneş, Ay, Asc, Merkür, Venüs veya Jüpiter; Satürn’ün yönettiği burçlardaysa. (Örnek olarak Merkür’ün Kova burcunda olup aynı zamanda Satürn kavuşum, karşıt ya da kare açı yapması durumu daha da belirginleştirir.)

3-Yeni Ay fazının başlangıcında, ilk dördün ve balzamik fazda doğanlar ayrıca kış mevsiminde (Oğlak, Kova ve Balık) doğanlar depresyona daha yatkın olmaktalar.

4-Satürn’ün haritada hakim olması veya Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Jüpiter ve Neptün ile 150 drclik ya da zorlu açı halinde olması.

5-Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Jüpiter veya Neptün’ün Güney Ay Düğümüyle yaptığı dar orblu kavuşum

6-Su evlerinde (4., 8., 12. evde) vurgu

7- 3.-9. ev aksında gerilim

8-Merkür veya Ay’ın 27-29 derecelerde su veya toprak burçlarında veya Satürn’ün yönettiği burçlarda olması (Kova, Oğlak)

9-Neptün’ün Güneş, Ay, Asc, Merkür ve Satürn ile kavuşum ya da zorlu açısı

10-Ateş burçlarının eksikliği (Koç, Aslan, Yay)

11-Ay’ın yerleşimi (Ay’ın Satürn ve Mars arasında olması, Satürn ve Neptün ile zorlu açıda olması, düğümlere kare olması, 8. evde veya 12. evde olması, Ay’ın Akrep ya da Oğlak’da olması, Singleton olması, Yod veya T Kare açı kalıbının fokali olması, Satürn, Mars, Uranüs veya Pluto ile 150 derecelik açı halinde olması, Uranüs, Neptün ve Pluto ile kavuşum halinde olması

12-Güneş ve Mars’ın zayıf yerleşimi ve zayıf olacağı burçlarda olması (Örneğin; Güneş’in güney ay düğümü ile kavuşum halinde olması, Satürn ve Neptün ile zorlu açı halinde olması, Yengeç, Terazi, Kova ve Balık burcunda olması, Eşit ev sistemine göre 6., 7., ve 12. evlerde olması. Mars içinse örnek olarak, Yengeç veya Terazi burcunda olması, Neptün ile zorlu açıda olması,, 4. Veya 7. Evde olup, yodun fokali olmasını verebiliriz.)

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız

Benzer Makaleler

Menü