Güneş-Jüpiter Akrep burcunda

Önümüzdeki 2-3 günlük süreçte gökteki Güneş-Jüpiter’in Akrep burcundaki kavuşumu, Ay- Neptün-Şiron’un Balık burcundaki üçlemesiyle geniş bir orb aralığında da olsa uyumlu açı yapacak!

Sizi kendi karanlığına çekecek olaya, kişiye ve kişilere ne tepki verdiğinizin önemli olduğu günler. Akrep burcunun meşhur sözcükleri dipsiz karanlık ve ölüm dimağlarımızda bu ara. Geçmişten gelen hala peşimizi bırakmayan bizi kendi karanlığına sürüklemek isteyenlere irade ile cevap vermek pek mümkün olmasa da objektif düşünceyi takip etmek faydalı olacak.

Hepimizin Mavi Sakal’ı ya da Su perisi olmuştur hayatlarımızda. İkisi de tehlikelidir ve ölüm ister. Mavi Sakal, zengin ve esrarengiz bir konttur. Masum ve güzel bir kadınla evlenir. Mavi Sakal’ın şatosu hazinelerle doluyken evlendiği masum kıza bütün hazinelerin onun olduğunu söyler. Birkaç günlüğüne şatodan uzaklaşan kont, karısına tüm anahtarları kullanabileceğini fakat içlerinden birini kullanmaması gerektiğini söyler. Tabi ki güzel kadın merakına yenik düşerek açılması yasak olan kapıyı açar ve Mavi Sakal’ın eski eşlerinin cesetleriyle karşılaşır. O güne kadar görmezden geldiği veya  bilmediği şeyler gün yüzüne çıkar.

Şu güzelim su perileri de pek farklı değildir. Denizcileri büyülü güzellikleriyle kendine bir mıknatıs gibi çeken güzel su perileri yani sirenler! Ölümcül cazibeleriyle denizci erkekleri kendilerine çeker ve sonra onları yerlerdi. Eğer Mavi Sakal’ın masum karısı o kilitli odayı açmasaydı o da bir yem olacaktı. Peki siz  Mavi Sakal’dan kurtulmayı başaran ve kurban olmaktan güçlü olmaya adım atan masum kadın kadar şanslı olabilecek misiniz? Yoksa su perilerine yem olan denizciler gibi yok edicinin kurbanı mı olacaksınız? Hangisini seçerseniz seçin, ancak sizi yok edecek olan neyse onu aydınlattıkça dönüşebilirsiniz.

Su elementi burçlardaki vurgu çamurlu sularda yüzecekseniz arıtmanız gereken yerlerden geri kalmayın diyor. Eğer şimdiye kadar o pis suların ne demek olduğunu öğrendiyseniz, belki yeniden arzunuzun kölesi olmak çok da imkanlı olmayacaktır. Siz siz olun, olayları iyice analiz edin, yok edici kurnazdır çünkü. Bu sizi gelecek zararlardan da koruyacaktır. Size istediğinizi yapabileceğinizi söyleyip sonra da iştahla kendi masalına kurban yapmak isteyenlere dikkat!

Gülden Bulut, 29 Ekim 2017

 

 

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız

Benzer Makaleler

Menü