Pluto 4. Evde

Pluto/ Ay, Akrep Ay, 4.evde Akrep gezegenleri, 4. Ev Akrep.

Bu kişi özellikle Pluto 4.evin cuspına düşüyor ise oldukça kişi Plutoniktir. Ebeveynlerden biri, genellikle anne, güçlü, zorlayıcı ve kontrolcüdür. Bir ebeveyn bariz bir şekilde dominant olduğundan, diğeri belli olmayan bir şekilde manipülatif olabilir. Evde genellikle saklı kırgınlıklar büyük bir problemdir, özellikle çocuğun ihtiyaçları konusunda ya da büyütülmesi gerekliliği konusunda sorunlar olabilir. Bir ebeveynin ölümü gibi gerçek terkedilme konuları gerçekleşmiş olabilir ya da çocuk olması gibi gerektiği davranmadığında sürekli olarak savrulan terketme tehditleri söz konusu olabilir.

Belki de çocuğun doğumuna yakın bir sürede gerçekleşen bir ölüm için herkes yas tutuyor olabilir, böylelikle anne melankoli durumunda olduğundan bebeğe yeterince ilgi göstermemiştir. Ay Akrep veya Ay/Pluto açılarında, kadınlara güvenmeme problemleri olur, kırgınlıklar yaşanır ya da kadınları bir şekilde manipüle ederek ortak yaşamaya zorlayıp kendine bağlama, böylelikle terkedilmekten kaçınma durumu söz konusudur.

Bu pozisyona sahip bir ebeveynin çocuk büyütme konusu zoruna gidebilir, bunu telafi etmek ya da ortak yaşamaya bağlı olarak çocukları kendine bağlamak amacıyla kendini daha fazla şey yapmaya zorlayabilir. En azından terkedilmeyeceği bir ilişki gibi düşünüp çocuklarına ölüm kalım şeklinde tutunabilir. Diğer taraftan, çocuklukta büyütülürken alınan sevginin eksikliğinden dolayı oluşan yaralar yüzünden kişi hiçbir zaman ebeveyn olmama kararı alabilir. Pluto ya da Akrep 4.evlerinde olduğunda yetişkin evleri, güç savaşları için bir arena haline gelebilir, ya da tekrar eden aile kalıplarını engellemek için bu kişiler tek başlarına yaşamaya karar verebilirler. Durum tamamen kontrollerinde değilse bu kişiler için birileriyle yaşamak çok zordur. “Benim evim benim çöplüğüm, benim gizli ibadethanem, kimseyle paylaşmaya katlanamam.” Bu pozisyona sahip kişiler için mahremiyetleri ve yalnızlıkları çok önemlidir, birileriyle yaşasalar bile yine de yalnız zamana ihtiyaçları vardır. Çocukluk travmalarını ve dargınlıklarını iyileştirdikçe birileriyle yaşamak onlar için daha kolay olmaya başlar. Ev hayatları yenilenme için bir memba haline gelir, bu iyileşme enerjilerini dünyaya salmaları için bir barınak olur. Erken travmalarını iyileştirme yeteneğine sahiptirler ve bunu başardıklarında öğrendiklerini benzer yaraya sahip kişilerle paylaşabilirler.

Kaynak: Healing Pluto Problems, Donna Cunningham, 1986

Çeviren: Nur Kılınçer, Akademi öğrencisi

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız

Benzer Makaleler

Menü