Jüpiter Akrep Burcunda

Jüpiter her burçta yaklaşık olarak 12 ay kalır. 10 Ekim 2017 ile başlayıp 8 Kasım 2018’e kadar sürecek Jüpiter Akrep burcu döneminde görmezden gelip masa altına süpürdüğümüz ne varsa, ortaya çıkmak için sabırsızlanıyor artık. Özellikle geçtiğimiz 1 yıllık Jüpiter Terazi döneminde, bir diğeriyle kurduğumuz ilişkide mükemmeli, iyiyi, doğruyu ve güzeli arayarak mutlu olacağımıza inandık. Bu yüzden kendimizden ödünler verdik, ilişkideki dengeler bozulmasın diye kantarın topuzunu kaçırdık.

Oysa şunu unuttuk, Platon’un da savunduğu ideal birey ve dünya reelde çok da mümkün değil. Çünkü ideal, gerçek olanın ötesindedir. Ve “gerçek” karanlığı da barındırır. İyi olan herşey kötüyü içinde saklar. Halil Cibran, Ermiş adlı kitabında İyi ve Kötü üzerine şöyle der, “İyi, acıktığında en karanlık mağaralarda bile yiyecek arar ve susadığında kirli ve durgun sulardan bile içer.”!

Eğer şimdiye kadar hep iyiyi beslediysen farkında olmadan büyüttüğün karanlığınla karşılaşacaksın. Ya da kötü diye saydığın şeylerin belki gücün belki iktidarın belki de hazzın kölesi olmuşsan artık hayatta böyle ilerlemen pek mümkün olmayacak. Çünkü Jüpiter Akrep birleşimi ayrılma zamanı geldiğini söylüyor. Ayrılığın kolay olduğunu kim söyledi? Kim ister Hades’in karanlık diyarına girmeyi? Karanlığın en büyük hazineyi sakladığını bilmek şu an bizi rahatlatmıyor olabilir. Bu dönemde kendi şeytanlarınızla karşılaştıkça onları başka bir forma çevirmeye öğrenebilirseniz, yaratıcı olabileceğiniz güzel bir dönem var önünüzde. Jung insandaki gölge arketipinin en yaratıcı alt kimlik olduğunu söyler. Paradoks, sevmediğimiz karanlığın, güven ve huzurdan başka bir şey vaat etmemesi. Öyle ya kim dipsiz karanlıklara girmeden ışığı görmeyi umabilir? En hassas yerinize dokunan iyiliğin ortaya çıkmasını sağlayan şey kötülük değil midir?

Bu yıl bir lotus çiçeği gibi çamurlu ortamlarda bembeyaz kalmayı başarmanın, onun gibi toz ve kirden, pisliklerimizden arınmanın peşinde olmak gerekiyor. İşte o zaman muhteşem güzelliğinizle ve dönüşmüş bakış açılarınızla başkalarına da ışık olabilirsiniz.

Bundan yaklaşık 12 yıl önce, 26 Ekim 2005 ile 23 Kasım 2006 arasında Jüpiter Akrep burcundaydı. Bu noktada tarihinize geri bakış ile o zamanlar ne yaptığınızı hatırlayın. Çünkü bu dönem, o zaman aldığınız dersleri şimdiki hayatınıza tatbik etme zamanı!

Gülden Bulut, 11 Ekim 2017

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız

Benzer Makaleler

Menü