Önemli Yaşlar ve Transit Gezegen Göstergeleri

Satürn Dönüşü (29 yaş civarında) 

“… Ve her zaman mutlu yaşadılar.”ın gerçekçiliğinin ölçülmesidir. Bu çoğu peri masalının klasik sonudur. Bize satılan inanç; yetişkinliğe geçiş yapabilir, itaat edebilir, bekleneni yapabilirsek, o zaman biz de sonsuza dek mutlu yaşayabiliriz şeklindedir. Satürn dönüşü, bunun sadece bir peri masalı olduğunun ve eğer gerçekten sonsuza dek mutlu yaşamak istiyorsak, kontrolü ele almamız ve hayatımızı daha gerçekçi bir şekilde kurmamız gerektiğinin farkına varılmasıdır. Çocukluğumuzdan taşıdığımız sorunsuz bir evlilik, çocuklar, kariyer vb. hakkımıza dair gerçek dışı beklentiler, un ufak olur ve yeniden değerlendirilmeye alınır. Hayatın, yanılsamalar veya başka insanların perspektifleri tarafından desteklenen herhangi bir bölümü, Satürnyen değerlendirmelere maruz kalacaktır.  Gemi denize açıldığında, eğer yelkenler hazır değilse gemi zor durumda kalır. Evren tarafından gerçekleştirilen bu incelenme süreci ödüllendirici veya tahripkar olabilir. Çünkü bu, kişinin hayatının her seviyesinde sorumluluk alma ve gerçek anlamda ya da başka bakımlardan ebeveynlerini salıverme zamanıdır. Bu, bireye daha fazla sorumluluk verildiği için bir tanınma ve yükselme dönemi olabileceği gibi, önceki gerçekçi olmayan tutumların sonuçlarına katlanmaya zorlanma zamanı da olabilir. Ayrıca, Transit Satürn de doğum konumuna karşı kareler ve karşıtlıklar oluşturacaktır ve bu zamanlar Satürn dönüşüne benzer konuları tekrarlayacaktır. 7, 36 ve 65 yaşlardaki Satürn’ün büyüyen karesi; ister okul, ister kişinin kariyerini veya yaşam yolunu sağlamlaştırma veya emeklilik olsun, farklı türde taahhütler ve sorumluluklar döngüsüne başlamak için harekete geçme dönemleridir. 14, 43, 72 yaşlardaki Satürn karşıtlıklarının tümü, otoritenin sizin üzerinizdeki zorlu dönemleridir ve 21, 50 ve 79 yaşlardaki küçülen kareler ise, kişinin zaten yapmış olduğu sıkı çalışmaya dayalı verimli sonuç zamanlarıdır.

Uranüs Karşıtlığı (40 yaş civarında) 

Orta yaş krizi göstergelerinden biri olan bu açı, Satürn dönüşünden bu yana hayatta neler başarıldığına dair bir düşünme zamanıdır. Artık bir yetişkin olduğunuza göre, yaşam akışını yeniden düzenlemenin ve “hayatınızla ne yaptığınızı” yeniden değerlendirmenin zamanıdır. Geçmişte sizi sınırlayan şeye karşı bir meydan okuma da vardır. İşlerin yapılamayacağına dair eski inançlar yıkılacaktır. Bu özgürleştirici olabilir veya yeni olanı kabul etmek istemiyorsanız, o zaman bu dönem, bir öfke ve hayal kırıklığı zamanı olabilir.

Neptün – Neptün Karesi (40 yaş civarında) 

Başka bir orta yaş krizi açısıdır. Bu dönemde manevi inançlarınızı sorgularsınız. Yaratıcı veya ruhsal enerjinizi yönlendirebileceğiniz alanları keşfetme zamanıdır. Bütünlük konuları ve ayrımcılığın sınırları da gözden geçirilir. Bu inançlar daha büyük bilince geldikçe, manevi inancın etkin bir ifadesi oluşabilir. Ya da diğer taraftan, kafa karışıklığı veya kandırılma ile karşılaşılan bir dönem olabilir.

Pluto – Pluto Karesi (35 ila 55 yaş arası) 

Pluto Aslan ve Pluto Başak nesli için bu, 40’lı yaşların başında meydana gelen başka bir orta yaş krizi açısıdır. Neyin duygusal açıdan önemli olduğunun, hangi derin duygusal bağların sağlam olduğunun ve hangi duygusal ilişkilerin gerçekten yüzeysel olduğunun yeniden değerlendirildiği zamandır.  Bu, duygusal ihtiyaçlar konusunda bilge olmaya başlama şansıdır.

İkinci Satürn Dönüşü  (56 yaş civarında)

Hayatın “genç aktif evresi”nin tamamlandığını kabul ederek, ilk Satürn evresinde yaptıklarınızı değerlendirerek ve şu anda gerçekleşen ikinci evreyi planlayarak, emekli olunur. Bir kez daha, bu bazı sorumluluklardan serbest kaldığınız ödüllendirici bir zaman ya da hayatınızı boşa harcadığınızı hissettiğiniz üzücü bir dönem olabilir.

Neptün Karşıtlığı (83 yaş civarında) ve Uranüs Dönüşü (84 yaşında) 

Hayat hikayenizi ortaya çıktığı şekliyle kabul etme zamanıdır;  geçmişi “doğru yapmak ” için yeniden yaşama ihtiyacını derinlemesine düşünme zamanı – açıklanamayan duyguların ve soruların giderildiği böylece bu hayatın sınırlarının ötesine taşınmak zorunda kalmayacakları bir dönemdir. Bilgeliğin gelişi şimdi olur.

Bernadette Brady

The Eagle and the Lark

Çeviren: Seçil Tuna

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız

Benzer Makaleler

Menü