Mars Burçlarda

MARS KOÇ BURCUNDA

Mars Koç burcunda, herkes için, bir raddeye kadar arsızlık içerir; bu kişi oldukça direkt ve genellikle rekabetçidir. Mars’ın Koç burcunda olduğu bir kadın haritasında, kişi sadece bu agresif özellikleri barındırmakla kalmaz ayrıca bu tür özellikleri gösteren kişilere çekim hisseder. Kişinin Mars’ı, Koç özellikleri taşıyan biri sayesinde aktive veya provoke olur. Yani bu kadın maceraperest, cesur ve cüretkar birini isteyecektir. Nedense, Mars’ı Koç’ta olan birçok kadın üniformalı bir erkekle ilişkide olur- askerler, polis ve bunun gibi erkekler. Mars’ı Koç’ta olan erkekler, kovalamayı seven cesur aşıklardır. Ama evlendikten sonra daha sıkıcı olurlar.

MARS BOĞA BURCUNDA

Mars’ı Boğa burcunda olan erkek beğenisini somut olarak göstermekten hoşlanır. Unutmayın, Mars “erkek ego”dur ve ne kadar şey alabileceği ya da ne kadar iyi bir sağlayıcı olduğunu göstererek kendini kanıtlamaya çalışır. Mars’ı Boğa’da olup evliliği uzun bir süre erteleyen çok fazla erkek tanıyorum. Çünkü onlarla göre evlilik için paraya sahip olmak gerekir. Eğer iyi bir gelirleri yoksa asla evlenmeyi düşünmezler. Mars Boğa erkekleri zorba, baskıcı ve gerçekten kıskanç olabilirler, bazen acımasız bile oldukları görülür. Bazen çocuksu öfke nöbetleri geçirebilirler.

Bir kadının haritasında Mars’ın Boğa’da olması kişinin domine edilmek istediğini gösterebilir. Kişinin güçlü bir iradesi vardır yine de bir erkek tarafından hükmedilmek ve konforlu olmak ister. Basitçe dominant bir erkek figürü olan Boğa tarzı erkeklere çekim duyar. Mars Boğa burcunda iki cinste de, güçlü bir libido ve kuvvetli bedensel dürtüleri gösterir; ama bu genelde oldukça kontrollüdür.

MARS İKİZLER BURCUNDA

Mars İkizler burcunda olan bir erkek sizden hoşlanıyorsa, sürekli konuşarak sizi etkilemeye çalışacaktır. Size ne kadar akıllı olduğunu, ne kadar zeki olduğunu, ne kadar komik ve hazırcevap olduğunu göstermek için bir sürü şey anlatacaktır. Ve eğer İkizler ’de ya da bir başka hava burcunda Venüs’ünüz varsa ondan hoşlanacaksınız demektir. Venüs ya da Mars’ınız toprak burçlarında ise onun tam bir aptal olduğunu düşüneceksiniz. Bir kadın haritasında Mars’ın İkizler ‘de olması İkizler tipi erkeklere çekileceğini, zeki, sürekli değişerek sizi düşündüren erkeklerden hoşlanacağını gösterir. Mars İkizlerdeyken bu belirteç iki cins için de yüksek bir libido anlamına gelmeyebilir.

MARS YENGEÇ BURCUNDA

Mars Yengeç’te güçlü seksüel enerji verir, libido güçlüdür. Çoğu kitap Yengeç’in anaç olmasından başka bir şeyden bahsetmez. Mars Yengeç insanları biri tarafından “istenmeye” karşı güçlü bir arzu duyarlar. Biri tarafından istenmek ve ayrıca ihtiyaç duyulmak onların hoşuna gider. Bir erkek haritasında Mars Yengeç’te olduğunda, karşınızda çok korumacı ve kadınları çok iyi anlayan, hassas birini bulursunuz. Buna benzer başka bir workshop’ta, bir kadın şimdiye kadar sahip olduğu en iyi aşığın bir Mars Yengeç olduğunu söyledi, çünkü adam gerçekten çok anlayışlıydı, nazikti vb.

Bir kadın haritasında Mars Yengeç’te olması, Yengeç özelliklerini taşıyan erkeklere cevap vereceğini gösterir. Korumacılık, güvenlik için güçlü bir arzu ve eve bağlı olma onun istediği özelliklerdir. Mars Yengeç’te aslında karmaşık bir şeydir. Mars ne istediğinizi gösterir, ama Yengeç doğası bakımından bilinçsizdir; yani Mars Yengeç’te iken Mars Akrep ya da Balık’tan daha çok ne istediğiniz konusunda bilinçsizsinizdir. Seksüel istek çok fazladır, çoğu durumda çok hızlı seksüel tepkiler verebilir. Mars Yengeç kadınları erkeklerle duygusal ve fiziksel açıdan çok iyi uyum sağlayabilirler. Seksüel herhangi bir şekilde derin bir korunma istedikleri şeydir; sadece bir oyun olmaz – duygusal bir şey olmak da zorundadır.

MARS ASLAN BURCUNDA

Mars Aslan burcundayken de yüksek bir libidoya sahiptir, oldukça istikrarlıdır. Bir erkek haritasında Mars Aslan kişinin diğer insanları belirli cömert ya da dramatik bir özel yetenekle bazen de abartarak etkilemeye çalıştığını gösterir. Mücevher ya da pahalı diğer şeyler vermek gibi bazen lüks de olabilir. Bu bir kişiyi ne kadar istediklerine bağlıdır. Çok dürüst olmaya meyillidirler ve karşı taraftan da aynı derecede dürüstlük beklerler. Bununla birlikte Mars Aslan’da oldukça çabuk sinirlenir- kızgınlığı neredeyse Koç kadar keskindir. Çoğu durumda Koç zararsız bir kızgınlık gösterir, sadece içini dökerek rahatlamak ister ve hepsi bu kadardır. Ama Mars Aslan patladığında, gerçekten çok kızgın olabilirler. Haritasında Mars’ı Aslan burcunda olan bir kadın erkeğin zaferinde parlamak ister. Hangi adamla olursa olsun onunla gurur duyar. Duygularını gizlemeyen, sıcak ve Aslan karakterine sahip erkeklere çekilir, önemsiz birinden daha yüksek bir kademede olmalıdır. Diyelim ki Mars’ı Aslan’da olan bir kadın var ve ona Başak gibi yaklaşıyorsunuz, küçük şeylerle uğraşıyor ve telaşlı davranıyorsunuz, Mars Aslan kadınının anında keyfi kaçacak ve sizden uzaklaşacaktır. Küçük düşmeye hiçbir şekilde dayanamazlar.

MARS BAŞAK BURCUNDA

Mars’ı Başak burcunda olan insanlar ayrıntılı, el becerisi gibi spesifik özellikli işlerde olağanüstü şekilde yeteneklidir. Başak her zaman analitik bir burç olmasıyla bilinir.

Mars’ı Başak burcunda olan bir kadın için hangisi doğrudur, erkekleri mi analiz eder yoksa seksi mi analiz eder? Bir workshop’ta Mars’ı Başak’ta olan bir kadın şöyle demişti: “Evet, bilirsiniz kafamın içinde 1’den 10’a kadar puan verdiğim küçük bir değerleme sistemi var!” Erkeklerle uğraşırken ve çokça fazlasıyla uğraştı, kendi terazisinde onlara puanlar verirdi. Bu Mars Başak’tır. Çok çok analitik olabilirler ve bazen de oldukça eleştisellerdir. Sıklıkla cinsel performansınızı değerlendireceklerdir, bunu bazen sözlü de yaparlar; nasıl olduğunuzu size direkt söyleyeceklerdir. Mars Başak burcunda özellikle güçlü bir libidoya sahip değildir. Hatta güçlü bir libidoya sahip olmakla bilinmezler bile. Haritasını çıkardığım bir adamın Mars’ı Jüpiter’le kavuşumda Başak burcundaydı. Özgür bir yaşam sürüyordu ve merak ettim, “Tamam, Mars Başak’ın sahip olduğu ortalama fiziksel enerjiyi Jüpiter’in artırıp artırmadığını görmek ilginç olacak.” diye düşündüm. Görünüşe göre, Mars Jüpiter kavuşumu bile ona çok fazla seksüel enerji vermemişti. Karısı bana gizlice, onun bir eşcinsel olmasından korktuğunu çünkü çok az bir seksüel enerjiye sahip olduğunu söyledi. Ama bu eşi için normal bir şeydi. Aslında hiçbir sorunu yoktu. Ama tüm bir kültür, özellikle de erkekler, bu tarz her şeyi sayıyla ifade ederler. O nedenle, bu şekilde yetiştirilmişti ve onu gerçekten deli ediyordu.

MARS TERAZİ BURCUNDA

Mars Terazi burcundayken fazla tutkulu değildir-iletişim, sözlü şeyler ve sekse karşı oldukça rafine edilmiş bir tutumları vardır. Bilirsiniz piyasada oldukça fazla seks kitabı vardır, farklı birçok cinsel pozisyonu denemek istemenize neden olur ama Mars Terazi’de bu tarz yeni şeyleri denemek istemeyecek, eski standart yöntemlerden devam edecektir. Mars’ı Terazi burcunda olan birçok kişiden aldığım yanıt bu. En iyi örnek tanıdığım şu adam. Bu adamın Güneş’i Yükseleniyle kavuşmuş ve Akrep burcunda. Akrep Güneş, ve Akrep Yükselen, Mars’ı Terazi burcunda. Los Angeles’ta yaşıyor ve başının belada olduğunu söylüyor. “Etrafımdaki kadınlara her zaman çekim hissediyorum ama onlar tuhaf şeylerden hoşlanıyorlar.” Konu cinselliğe gelince oldukça düz bir insan. Oldukça rafine ve geleneksel düşünüyor. Ama onun tüm bu Akrep enerjisi, tuhaf insanları kendisine çekiyor, ne var ki Mars’ı Terazi burcunda olduğu için bunlarla uğraşamıyor. Yani Mars’ı Terazi burcunda olan kişiler seksin daha kişisel, romantik hatta biraz resmi ve nazik olması gerektiğini düşünürler.

MARS AKREP BURCUNDA

Mars’ı Akrep burcunda olan herkesin güçlü bir cinsel arzusu vardır. Bu sadece fiziksel değil aynı zamanda büyük duygusal bir şeydir. Bir başka kişiyle duygusal yakınlık ve yoğunluğun seksle beraber yaşanma ihtiyacıdır. Cinsellik bunun yaşanması için bir kanaldır. Mars Akrep erkek haritalarında tutkulu ve oldukça manyetik bir enerjiye sahiptir. Mars Akrep etkisinde doğan bazı insanlar bir karizmaya sahiptir. (ve sadece Mars değil, Akrep’te olan diğer her şey olabilir

Robert Kennedy Güneş ve Mars Akrep’tir. Onu yüz yüze bir kez gördüm, enerji alanı inanılmazdı, sadece muazzam bir auraya sahipti. Akrep genel olarak ve Mars Akrep özellikle, başka insanlardan güçlü tepkiler alır çünkü gerçekten çok güçlüdürler. İnsanları ya tamamen geri çevirirler ya da hemen kendilerine çekerler. Erkek haritalarında Mars Akrep bir kadının söylediği gibi “kendinden tatmin olan ruh” demektir ki bence oldukça doğru bir tanımlama. Değişmekten hoşlanmazlar ve hatta kimse için hiçbir zaman değişmeyeceklerdir. Zamanla biraz uysallaştırılabilirler, ama eğer manipüle edildiklerini biliyorlarsa kimsenin onları manipüle etmesine izin vermeyeceklerdir. Oldukça sabırsız ve çok kıskanç olabilirler. Kadın haritalarında Mars Akrepler çok yoğun ve hatta biraz da kıskanç kişilere çekilebilirler. Bu kişilerin onlara daha çok değer verdiğini düşünürler. Çok yoğun şekilde şehvetli ve fiziksellerdir. Konuştuğumuz manyetizme sahiplerdir, ama her zaman iradenin gücünü sızdırırlar. Doğru mu değil mi bilmiyorum ama bir yazar der ki Mars Akrep kadınları çok da fazla bağımsızlık istemezler. İhtiyaç duyulmak isterler. Sanıyorum ki bu çoğu insan için geçerli.

MARS YAY BURCUNDA

Bir erkek haritasında Mars Yay burcundaysa kişi felsefi bir şekilde sever. Eğer sizi etkilemek istiyorlarsa, dürüstlükleri, gelecek planları, idealizmleri ile etkilemeye çalışırlar, ya da sizi dışarı eğlenmeye çıkarırlar. Dürüst olmamanıza dayanamazlar. Âşıklarında her zaman kişinin kendini geliştirmesi için yeni bir ilgi uyarmaya çalışırlar. Mars’ı Yay burcunda olan herhangi biri, kadın veya erkek, oldukça dobradır, özellikle de seks konusunda. Onun hakkında düşüneceklerdir ve eğer yapmaya karar verirlerse, direkt bir şekilde konuya gireceklerdir. Ama tabii ki belirli etik ve ahlaki standartlara uyması gerekmektedir. Tüm ateş burçları oldukça ahlaklı olmaya eğilimlidir ya da en azından çok belirli ahlaki inançları vardır. Kadın haritalarında Mars Yay kadının Yayvari özellikleri olan kişilere çekileceğini gösterir. Partnerinde yüksek ahlaki bir karakter isteyecektir, eğer erkek onun idealindeki dürüstlük ve ahlak normlarına uymuyorsa kadın ona saygı duyamaz. Ayrıca ona yeni bir şey öğretecek, ahlaki bir rehber ya da ruhsal öğretmen olarak hizmet edecek, kendisini geliştirip büyütecek birine karşı da çekim hissedecektir.

MARS OĞLAK BURCUNDA

Mars Oğlak güçlü bir seksüel doğaya sahiptir, ancak o kadar kontrollüdür ki bu kişiyle yakın bir ilişkiniz yoksa bunu hissetmezsiniz bile. Oğlak kontrolü büyük bir olay haline getirir, Oğlak’a Mars’ı koyduğunuzda seksüel enerjiyi kontrol etmeyi büyük bir olay haline getirirsiniz. Ve bunu yapabilirler, mükemmel bir şekilde yapabilirler hem de. Yıllar boyu bakir kalan birçok Mars Oğlak tanıdım. Bu insanlar hayatlarının farklı bir döneminde ise cinsel açıdan olağanüstü şekilde aktiflerdi. Mars Oğlak burcunda olan bir erkek kendini gösterme açısından oldukça temkinlidir. Mars – kendini göstermek, Oğlak – temkin. Ve güvende olduğuna emin olana kadar çok güçlü ya da çok seksüel şekilde kendini göstermeyecektir. Reddedilmekten hoşlanmaz. Maskara olma fikrinden nefret eder ve gururu okşansın ister. Ve Mars Oğlaklar genelde temin edebilecekleri şeyler üzerinden kendilerinin reklamını yaparlar, daha materyal şeylerin üzerinden giderler. Onlar için sevgiyi göstermek ve cinsel enerjinin akmasına izin vermek çok zordur. Ama bir başladılar mı, nadiren sıkıcı olurlar, topraksal ve çok gerçektirler. Kadın haritasında, yine güçlü cinsel enerji, güçlü bir kişi ve genellikle çok azimli, beceriklidirler. Ve bu nasıl bir erkeğe çekileceğini gösterir Oğlaksı biri. Merakını uyandıran kişi ciddi, mesafeli ve ne düşündüğü pek belli olmayan biri olacaktır.

MARS KOVA BURCUNDA

Ve sonra elinizde Mars Kova olur, cinselliğe karşı tutumları ultra modern ve deneyimseldir. Genellikle oldukça açıklardır, geleneksel değillerdir ama davranışlarına bakıldığında özellikle güçlü bir libidoya sahip değillerdir. Genellikle buna bir merak ya da ders olarak yaklaşırlar. Erkek Mars Kovalar entelektüel aktiviteden hoşlanırlar. Bir kadını etkilemeye çalıştıklarını varsayalım, entelektüel bir konuşmayla ortaya çıkarlar, zekâlarını bu şekilde kanıtlamak isterler. Ayrıca tahmin edilemez kişilerdir, Kovavari ya da Uranüsyen hiçbir şeyi önceden tahmin edemezsiniz. Yani Mars’ın orada olmasıyla, seksüeliteye karşı tutumları da oldukça tahmin edilemezdir, -genellikle, doğrusunu söylemek gerekirse oldukça deneysel ve özellikle olağandışına olan merakıyla ilgilidir. Mars’ı Kova burcunda olan bir kadın doğal olarak bir şekilde Kovavari birine çekilecektir. Bir yazara göre Mars Kova bir kadın “sadık ama katı değil”dir. Bence bu tanım oldukça uygun.

MARS BALIK BURCUNDA

Mars Balık’la birlikte sıklıkla karşınızda ekstra duyumsamaya sahip birini bulursunuz. Neye özlem duyduklarını sözcüklere dökmek oldukça zordur. Cinsel açıdan sıklıkla afrodizyak gibilerdir, içki, esrar ya da onun gibi bir şey denebilir. Ekstra algı ve duyumsamaya kesinlikle bir düşkünlükleri vardır, özellikle de bedenle ilgili konularda. Mars, kaçmakla alakalı güçlü bir dürtüye işaret eder. Balık ise aşk ve seks olarak bu enerjiye uygun bir kanal oluşturur. Tabii ki bu kaçma dürtüsü ruhsal istekleri de açıkça beyan eder. Çoğunlukla bir şekilde gizli olan bir ilişkiye ya da kaçamağa çekim duyarlar, gizli saklı bir ilişkiye meyilleri olabilir. Mars veya Venüs 12.evde, Balık evinde olduğunda da, Venüs Balık’ta da bunu oldukça sever. Mars Balık insanları oldukça hayalperest kişilerdir, bu sadece aşkta değil her konuda böyledir, güçlü hayalgücü ve güçlü psişik hassasiyet. Sık sık Mars’ı Balık burcunda olan erkeklerin belirgin bir yumuşaklığı ve hassaslığı olduğunu farkedersiniz. Bu özellik aynı zamanda enerjik ve kendini gösteren tavırlarıyla ortaya çıkar. Bir kadın haritasında Mars Balık, Balık kalitesini gösteren erkeklere çekileceğini gösterir – ya spiritüellik doğrultusunda olan, zayıf ve yardıma ihtiyacı olan, müzikal ya da sanatsal ya da sadece dalgın, kafası karışık, hayalci vizyoner biri olabilir. Mars’ı Balık burcunda olan herkes cinsiyet gözetmeksizin fazlaca romantik ve fantezilere dalmış kişiler olurlar. Hatta bazen fantezi bir dünyanın içinde yaşarlar ve başka zamanlarda da sanatsal ya da edebi bir şekilde kendi hayalperest akıllarından çağlayan yeteneği aktarırlar.

Stephen Arroyo, Relationships & Life Cycles, 1979

Çeviren: Nur Kılınçer, Akademi öğrencisi

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız

Benzer Makaleler

Menü