Şiron Koç Burcunda

 17 Nisan 2018’den Nisan 2027′ ye kadar Şiron Koç burcunda. Özellikle 1 Nisan 1968 ile 7 Nisan 1977 doğumlu Şiron Koç burcu doğumlular için bir döngünün kapanması bakımından yeni bir dönemi ifade ediyor. Peki bu dönemin bizim için anlamı ne?

Koç burcu varoluş mücadelesini en çok yaşayan burçlardan biri. Burcun konuları, “Ben varım, istiyorum” gibi cümleler çevresinde dolanırken, bu dönem her şey kişinin “Ben” ine odaklanacak.

Buna rağmen Şiron Koç, gölge yönleriyle bir diğeriyle beraber hareket etmek isteyebilir. Ortak hareket etmek kendi isteklerimizi söylemekten kaçmanın bir yoludur. Ama asıl bu durumda, ne istediğimiz sorularının ortaya çıkacağını unutmamalıyız. Analitik psikolojinin kurucusu Carl Gustav Jung’un Şironu Koç burcundaydı. Kendi yönünü bulabilmesi, Freud ile yaptığı işbirliği sonrasında gerçekleşebildi. Kimliğini ortaya koyması Freud’tan krizli bir şekilde ayrılmasıyla başladı. Şiron Koç gölge yönüyle ilişkilerde ortaya çıktı.

Şiron Koç doğumlu insanlara baktığımızda çocukluklarını doya doya yaşayamadıklarını görürüz. Bastırılmış, istediğini istediği zaman alamamış, duyulmamış, görülmemiş bir çocuğun duygularını içinde saklar kişi. Bu nedenle de ilerleyen yaşamında bu yarım kalmış arzu ve istekleri doyumu pek kolay olmaz. Kişideki fikir: “İstemeye hakkım yok” tur. Bir şeye başlamak artık o kişi için hiç de kolay değildir. İnisiyatif ve karar almak güçleşir. Hayatın her yeni döngüsü ve başlangıcında kişi korkuya kapılabilir.

Şiron Koç döneminde içten içe hissettiğimiz bu güçsüzlükler, dışarıdan görülmeyecektir. Biz derinlerde güçsüzlüğü, istediğini istediği zaman alamamış olmanın acizliğini hissederken insanlar hakkımızda tam tersini düşünecektir. Ve hatta ilginç olan kendimizde eksikliğini hissettiğimiz şeyleri başlarına verebilecek olmamızdır. Bu dönem etrafımızdakileri kendi gücüne uyandırabiliriz. Biz her ne kadar kendi etkileyici ve manyetik kişiliğimizin farkında olmasak da, insanların bize hemen tepki vermelerine yönelik bir arzu da yaratacağız.

Bu dönem kişinin kendi içsel gücüyle, arzu ve istekleriyle karşılaşması mümkün olacak. Özellikle öncü burçlarda Güneş ve Ay’ı olanlar için bir hayli acı verici ama son derece de iyileştirici bir dönem. Geçmişin tozlu yapraklarını aralamak zorunda kalacağız. Nerede aciz kaldık, nerede harekete geçemedik, nerede tatmin olmadık hepsi su yüzüne çıkacak. Kendimizi savunmayı yeniden öğreneceğiz. Acı dolu bir deneyim gibi algılansa da bu süreç, Şiron’un Satürn ve Uranüs arasındaki bir gökcismi olduğunu düşündüğümüzde olay aydınlanıyor. Satürn, sarsıcı ama uzun vadeli rehberliği sunarken, Uranüs bizi aydınlatarak yeni bir dünyaya adım atmamıza ve bu sefer ne istediğinin bilen bir insan olarak yola devam etmeye başlayacak olmamıza fırsat verecek.

Eğer şimdiye kadar reddedilme korkularıyla kendi kimliğinizi ortaya koyamadıysanız, yaralanabilir olduğunuzu kabul ederek güçlendiğimiz bir dönem olacak bu dönem. Özellikle Şiron Koç doğumlu kişilerin oldukça kişisel algıladığı yaşanmışlıklar, reddedilmiş çocuk nedeniyle -miş gibi yaparak hayatta güçlüymüş gibi davranmasının balonun söndüğü zaman şimdi.  Ama ne olursa olsun hediyesi daha güçlük bir benlik duygusu olacaktır.

Not: Chiron hakkında daha fazla bilgi için https://www.paakademisi.com/chironu-siron-yorumlamak/

16 Nisan 2018

Gülden Bulut

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız
Tags: ,

Benzer Makaleler

Menü