Ay İkizler burcunda

Burç Tipi: Değişke-Hava

Yönetici Gezegeni: Merkür

Anahtar Kelimeler: entelektüel, sözel, kurnaz, aydın, dilbaz, değişken, tez canlı, meraklı, ikna edici, flörtöz, hazır cevap

 

 

Genel Karakteristikleri

Ay İkizler, belki de Güneş İkizlerden çok daha çabuk ve kurnazdır, nitekim Ay, üzerine düşünmediğimiz yanlarımızı yönetir. Ay, modumuzun değişimini gösterendir ki İkizler burcu tez canlıdır ve daima sıkılma ihtimalinin ters yönünde hareket eder. Burç, zihinsel enerjiyle doludur ve Ay İkizler çocuklarının Shirley Temple gibi erken gelişmişliği, kendi ayakları üzerinde erkenden ve hayat boyu durabilmelerini, yeni fikir ve yetenekleri hızlıca kapabilmelerini sağlayan bir ihsandır. Bu tanrı vergisi çeneleri, keskin zekaları ve her şeye dair merakları sayesinde, tüm hayatlarını partiye çevirebilirler.

Bu insanların kelimelerle arasında sezgisel bir bağ vardır, dolayısıyla bu burç harika öğretmenlere, yazarlara ve konuşmacılara gebe olur. Ay İkizler kişilerinin, iletişimi, dinleyicinin kolaylıkla içselleştirebileceği bir hale getirme yetenekleri vardır, genellikle dinleyicinin sözlerini onlara karşı esrarengiz bir şekilde kullanırlar. Yani neredeyse sezgisel olarak karşısındakine nasıl temas edeceğini bilirler. Bazen kelimeleri manipülatif biçimde kullanabilirler, kurnaz olanlar karşısındakinin duymak istediklerini söyleyebilir. Buna bir örnek, posta sahtekarlığı, rüşvet ve komplodan suçlanmış olmasına rağmen tekrar başkan olarak seçilen Joseph Alioto’dur.

Ayındaki Anne:

Anne de bir o kadar ilginç bir kişiliktir ve ayağının altında çim bitmez biridir. Daima hareket eder, etrafındaki her şeye meraklıdır, dişi Peter Pan denilebilir. Geleneksel anne rolünden çok büyük abla gibidir – aslında, belki de annelik rolünü üstlenen gerçekten büyük abladır ve belki burada tarif edilen kişi biyolojik anneden başka biri olabilir. Çocuğun sözel gelişim döneminde pozitif bir duruşu vardır, “Anne bu neden böyle?” zamanları onun ışığının parladığı zamanlardır, çocuğun merakını motive eder ve hatta onu ödüllendirir. Evde zihinsel teşvik büyüktür ve iletişim önemlidir. Çocuklarının zihinlerine, fiziksel bedenlerine gösterdiğinden çok daha ilgi ve terbiye verir. Meşakkatli rutinler hatırına bedeni aşınana dek çalışır. Çocuğunun kalp kırıklığıyla karşılaşınca, durumu anlatmaya, konuşup bitirmeye ya da konuyu değiştirmeye çalışır. Hayatınız alt üstken ona telefon etmeye çalışın, hat saatlerce meşgul çalar.

Tipik Duygusal Reaksiyonları:

Bu zeka güdümlü bilmişler için duygular tam bir bilmecedir ya da meraka teşvik eden başka bir konudur. Sizdeki duyguları inceleyip kategorize etmeye bayılırlar, milyon soru sorarlar ama kendi duyguları söz konusu olduğunda çok da hevesli olmazlar. Duygu yüklü bir durumla karşı karşıya kaldıklarında kendilerini mental aktiviteye vururlar; durmaksızın telefonda konuşmak, bilgisayar başına gömülmek ya da günde birkaç kitap bitirmek gibi. Canlarını sıkan şey genellikle bir şeyin cevabını bilmemek, bilgileri karşısında şüpheye düşmek ya da başka birinin aptallığı ile uğraşmak zorunda kalmaktır.

Bu Ay burcundaki kişiler, akılcılığa her şeyin üstünde değer verirler, o yüzden duygusal bir krizle karşı karşıya geldiklerinde bir sebep aramaya ve en mantıklı seçimi yapmaya çalışırlar. Can sıkan dürtüyü kategorize etme ihtiyacı hissederler, çıkmaz sokak ya da cevapsız soru bırakmazlar. Sezgi ve içgüdü, her ne kadar bazen doğru çıksa bile bilişsellikleri hatırına öteye itilir. Ay İkizler’in duygulara yaklaşımına en iyi örnek herhalde Leonard Nimoy ve onun Vulcan alter egosu Mr. Spock’tır. Evet, Mr. Spock Ay İkizlerdir – en azından Nimoy’un I am Not Spock kitabında bahsettiğine göre karakter Ay İkizler burcundayken tasarlanmıştır. Bu da onun doğum haritası sayılabilir.

Birçok Ay İkizler kişisi, kahkahayı gergin bir durumla baş etmek için kullanır. Vaziyetteki tutarsızlıkları fark edebilirler veya birdenbire olaydan kıvrılarak herkesi kızdırırlar. Bu bilmiş Ay burcuna sahip birçok çizgiroman vardır: Dean Martin, Goldie Hawn ve Madeline Kahn sadece birkaçıdır. Kelimelerle oynamaları– cinas ve çifte anlamlar- iki taraflı çalışan zihinlerine tipik bir örnektir. Mizah, takıntılı bir hale gelmediği ve olaydan kaçmaya varmadığı sürece sağlıklı bir baş etme mekanizmasıdır.

Güven ve Güvensizlik:

Bu aşırı tez canlı arkadaş İkizler burcu için güvenlik duygusu, bir şeyi anlamak ve başkasına anlatabilecek kadar iyi kavramış olmaktır.  Eğer o şeyi anlamlandırabildiler ise kontrolleri altında demektir. Eğitim ayrıca bu insanlar için güvenliğin bir diğer formudur – bu, insanların onlardan koparamayacağı bir şeydir. Bir Ay İkizleri güvensiz mi hissettirmek istiyorsunuz? Size bitmez tükenmez hikayelerinden birini anlatırlarken esneyin.

Bağımsızlık Meselesi:

Ay İkizler entelektüel gelişimleri açısından en iyi anneliği gördükleri için, okul çağındaki çocuklarla daha iyi anlaşırlar. Eski Amerikan yerlisi deyişine inanırlar: Bir adama balık verirsen onu bir gün doyurursun; ama balık tutmayı öğretirsen bir ömür boyu… Kim bunda haksız olduğunu söyleyebilir – şüphesiz en iyi ilgilenme şekli eğitimdir.

 

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız

Benzer Makaleler

Menü