Mars Yay Burcunda (Genel Özellikleri, Stres Altındaki Özellikleri)

Genel Özellikler

Mars’ı burada olanlar, kendilerini çeken projeleri gerçekleştirebileceklerine şeylere tamamen inanmak isterler. Bu yerleşim bir inanç sistemi için veya bir inanç sistemine karşı mücadele etmeyi gösterir. Potansiyel olarak, kendi tanrıları veya diğer insanların tanrıları için veya onlara karşı savaş anlamına gelebilir. Yurtdışında kavga, mücadele veya zor duruma düşmek de bu sembolizme dahildir. Belirgin konumdaysa, Mars Yay’da bireyin inandığı şeylere ilişkin çok büyük bir coşkuya neden olabilir. Dinle ilgisi olabilir veya olmayabilir ama eğitim, politika veya dinle ilgili tartışmalar yapma olasılığı yüksektir. Mars’ın bu hareketli, maceraperest konumu gezginler için idealdir. Ayrıca yürüyüşten hoşlanan herkes için de çok uygundur. Mars’ı bu konumda olanlar sınırlandırılmayı veya kendilerine sorumluluk yüklenmesini can sıkıcı bulurlar.

Stres Altında

Mars’ı Yay burcunda olanlar, belirgin ve gergin açılar alıyorsa, yetersiz olduklarını algıladıkları ve ahlaki açıdan eksik olduklarını düşündükleri kişilere karşı kendini beğenmiş ve yüksekten bakmaya meyilli olabilirler. ‘Ahlaki zorba’ bu politik olmakta beceriksiz Mars Yay’lar için iyi bir ifadedir. İşlerini baştan savma, lakayıt olarak yapan disiplinsiz kişilerin de yerleşimidir. Spor yaparken, yurtdışındayken veya binicilik yaparken olan kazalar bu yerleşimin en yaygın göstergeleri olmamasına rağmen sembolizme dahildir.

Cinsellik

Seksin eğlenceli olmasına ihtiyaçları vardır; bazıları için sınırsız sayıda cinsel partner dünyayı keşfetmenin ve öğrenmenin bir yolu olabilir. Mars Yay olanlar kurnaz tiplerden ziyade gürültücü olabilirler, ama her zamanki gibi, haritanın bütününe bakılmalıdır. Yurtdışındayken cinsel maceralar ve diğer kültürlerden cinsel ilişkiler yaşayabilirler.

Sue Tompkins, The Cotemporary Astrologers Handbook

Çeviren: Ece Yenigökgöz, Akademi öğrencisi

 • Psikolojik Astroloji Akademisi

  Telefon: 0 538 265 37 28

  E-mail: bilgi@paakademisi.com

  • İletişim Formu

   Adınız (gerekli)

   Epostanız (gerekli)

   Telefon Numaranız

  • İletiniz