Ay Boşlukta

Ay her burçta 2,5 gün kalır ve Dünya etrafındaki turunu yaklaşık yirmi sekiz günde tamamlar. Her burcun otuz derecesinden geçerken, gezegenleri sırayla ziyaret eder ve onlarla açılar veya görünümler oluşturur. Ay iki – iki buçuk saatte bir derece ilerlediği için, gezegenlerin her biri üzerindeki etkisi sadece birkaç saat sürer, daha sonra yoluna devam eder. İçinden geçmekte olduğu burcun son derecelerine yaklaştığında, başka bir burcun en ilgili derecesindeki gezegene ulaşır ve burcu terk etmeden önceki nihai görünümüne kavuşur. Bu andan itibaren yeni burca girene kadar Ay boşlukta olarak nitelendirilir.

Şöyle düşünün: Ay, günün duygusal enerjisini, o esnada “giydiği” burca özgü duyguları yansıtır. Bir burçtan diğerine geçerken kostümünü değiştirmeden önce, sembolik olarak “dinlenir” ve temsil ettiği sezgileri yansıtamaz hale gelir. Bu birçok insanın “belirsiz” veya “ karışık” – hatta dağılmış – hissettiği bir zaman dilimidir. Bu evrede yaptığımız planlar veya aldığımız kararlar genellikle başarıya ulaşmaz.  Ay’ın her gezegene dokunduğunda sağladığı sezgisel ‘bilme hali’ olmaksızın, gerçeklikten uzaklaşma veya yanlış kararlar alma eğiliminde oluruz.

Boşluktaki Ay’ın geleneksel tanımı “bundan hiçbir sonuç çıkmaz” şeklindedir ve bu doğru bir tanım gibi görünmektedir. Ay boşlukta iken teşebbüs edilen eylemler çoğunlukla – genelde bilgi gizli veya eksik olduğu veya gözden kaçırıldığı için – boşuna, yersiz veya yanlıştır.

Her ne kadar bu yeni planları devreye sokmak için uygun bir zaman olmasa da, rutin işler yolunda gidebilir. Bununla birlikte, bu dönem Ay’ın yansıttığı şeyleri deneyimlemek için idealdir. Bu, dünyanın son birkaç gün içinde karşımıza çıkardığı şeyleri hazmedebileceğimiz zamandır.

İyi tarafından bakıp, Boşluktaki Ay evresini olumlu bir şekilde geçirebileceğinizi de aklınızdan çıkarmayın. Bu, evrenin alan açmaya en elverişli olduğu zamandır. Yerine getirmek istemediğiniz planları yapmak veya istemediğimiz şeyleri planlamak için mükemmel bir zamandır.

 Llewellyn’in 2001 Ay Burcu Kitabından alıntıdır. ; Çeviren: Çiğdem Branco Nunes

Ay hakkında daha fazla okumak için tıklayınız.

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız
Tags:

Benzer Makaleler

Menü