Jüpiter’in Bulunduğu Ev Ne Söyler?

a) Jüpiter’in bulunduğu evde kişi (yaşamın o alanını cesaretle ve göze çarpmayan dürüstlükle keşfetmenin zorluğunu kabul edeceğini varsayarsak) kapsamlı ve geniş bir anlayış geliştirilebilir.

b) Jüpiter’in bulunduğu ev, kişinin inancı, içsel güveni ve refah duygusunu en çabuk ve en kısa sürede deneyimleyebileceği alandır.

c) Jüpiter’in evi, geleceğe dair bir umut, iyimserlik, içsel güç ve esneklik hissi veren bir deneyim alanına işaret edebilir.

d) Jüpiter’in ev konumu, kişinin sezgisel bir öğrenme tarzına ve kişiyi hızla hedeflerine doğru götürebilecek içgüdüsel bir şekilde gelecek trendlerine olan eğilimini ortaya çıkarır. Bu uyum nedeniyle, bu ev kişinin biraz çaba ile hızlı büyüme, dünyevi ve kişisel birçok düzeyde önemli gelişme sağlayabildiği bir yaşam alanını gösterir.

e) Jüpiter, bulunduğu evde yaşanacak deneyim alanına gösterilmesi gereken dikkat miktarını genişletir. O evde başka gezegenler de varsa, sembolize edilen yaşam alanlarında her zaman daha bilinçli ve dikkatli olunmalı, enerji odaklanmalıdır.

f) Jüpiter’in evi, insanın sürekli gerçeği aradığı ve yeni ufuklar keşfetmeyi arzuladığı bir yaşam alanını ortaya çıkarır. Çoğunlukla “gerçek sizi özgür kılacak” ve bu gerçeğin yaşamdaki anlam ve yön bulmanıza yardımcı olacağına dair içgüdüsel bir duygu vardır; bu nedenle, Jüpiter’in bu faaliyet alanlarında sürekli açıklık ve dürüstlük dürtüsü vardır.

g) Jüpiter’in evi, kişinin içsel potansiyeline ve Tanrı’nın verdiği yeteneklere güvenerek, daha fazla güven ve öz saygı geliştirmek için risk alması gereken bir eylem ve deneyim alanını belirtir.

h) Jüpiter’in evi, kişinin sürekli olarak mevcut durumu iyileştirmek için motive edildiği ve hızlı gelişme ve genişlemenin muhtemel olduğu, hatta bazen şaşırtıcı şekilde çok başarılı olduğu bir yaşam alanını gösterir. Bu nedenle Jüpiter’in ev yerleşimi, kişinin çokça bulunan içsel yeteneklerini ortaya çıkarma fırsatının nerede olduğunu gösterir.

ı) Jüpiter’in ev konumu, daha büyük bir düzene doğru ya da belirtilen alanda kişinin küçük benliğinden daha büyük bir şeyle bağlantı kurma dürtüsünü temsil eder; bu kısmen, Jüpiter’in evi tarafından sembolize edilen bu faaliyetlere kişinin coşkuyla katıldığı, sık sık baskı ve korkudan kurtulduğu (ve özgürce nefes alabildiğini, genişlediğini ve kendini yeni şekillerde ifade edebildiğini hissettiği) yeri açıklıyor.

Exploring Jupiter, Stephen Arroyo

Çeviren: Gülden Bulut

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız

Benzer Makaleler

Menü