Venüs Burçlarda (Reinhold Ebertin’e göre)

Venüs sevginin, cinselliğin olduğu kadar karşılıklı çekimin gezegenidir. Eğer Venüs iyi yerleşmişse cinsel hayat uyum içinde olacaktır. Eğer Venüs diğer göksel vücutlarla negatif iletişimdeyse cinsel fonksiyonlarda bozukluk görülebilir. Venüs ayrıca estetik duygu duyum ile ilgili olduğundan, kişinin Venüs pozisyonundan kişinin aşk hayatındaki duyarlılığını ve nezaketini okuyabiliriz.

VENÜS KOÇ BURCUNDA

Bu yerleşim ikili ilişkilerdeki aşkta yüksek idealler verse de güçlü tutkuyu gösterir. Bazen aşk kolayca adanma durumuna geçse de geçici bir durum alabilir. Gerçekten aşkla ilgili yüksek idealleri olsa da bunu partneriyle çok nadir paylaşır.

Venüs’ü Koç burcunda Jüpiter’ine kare olan bir kadın, aşk ile ilgili yüksek beklentilere sahipti, evlendiğinde anlaşmazlık ve geçimsizlikler ortaya çıktı. Venüs ve Merkür’ü Koçta kavuşum yapan diğer kadın aşkta yüksek ideallerle doluydu. Başka bir durumda Venüs’ü Koç burcunda yerleşen ve Satürn’üne karşıt yapan kadın sürekli ideal evlilik hakkında konuşuyordu. Fakat kocasında maddi nedenlerden dolayı ayrılmıştı. Venüs Koç- Neptün kavuşumu ahlaksız eğilimler gösteriyordu. Venüs Koç burcundaki yerleşim ille de mutsuz evlilikler göstermez, uygun açılı Venüs ile işler değişebilir.

VENÜS BOĞA BURCUNDA

Yüksek bir çekimsel güç, aşkta derin duygular ve şefkat ile birleşir. Buna rağmen, gelecek güvenliği ve mataryel ilgiler tamamıyla bir kenara atılmaz. Bu kişiler evliliklerini korumak için savaşabilirler. Venüs’ü Boğa da olan Ay ve Jüpiter’ine üçgen olan adam birçok deneme ve acı dolu süreçten sonra mutlu olarak sürdürmeyi başarabildi.  Venüs MC üzerinde Uranüs’e üçgen yapan kadın 17’sinde evlendi ve kocasının işlerinde oldukça değerli yardımları oldu. Başka bir haritada Venü’sü Boğa da Uranüs’üne karşı yapan kadın uzun yıllar süren beraberliği evlilikle sonuçlanmadı. Venüs-Uranüs açısı erken ve beklenmedik ilişkilere yol açabilir.

VENÜS İKİZLER BURCUNDA

Bu konum aşk ilişkilerinde keyfi yerinde ve gamsız davranma verir. İdeal olanla ilgili çok şey söylenir ama realitede gerçekleşmez. Kişi bu uçucu doğaya devamlı izin verecek bir partnere ihtiyaç duyar. İlişki daha çok benzer ilgiler ve meslekle ilgili çalışmalar üzerinden ilerler. Krizler genelde üçüncü bir kişiden dolayı meydana gelir. Bazen kişi birçok kişi arasında kalır ve son kararı vermesi zorlaşır.

Venüs’ü İkizler burcunda Jüpiter ile üçgen açı yapan kadın, iyi bir ev kadını ve iş kadınıydı. İlk zamanlarda evliliği oldukça iyiydi ama sonrasında bazı kritik açılardan dolayı evliliği boşanmayla sonuçlandı. Venüs İkizler’de birkaç kere evlenmek şaşırtıcı değildir, özellikle uyumsuz açıları varsa. Venüs Neptün kavuşumunda birçok duygusal hezimete neden olabilir. Venüs Satürn kavuşumu ayrılığa neden olabilirken, Venüs Satürn karesi ilerleyen yaşlarda boşanma getirebilir.

VENÜS YENGEÇ BURCUNDA

Güçlü ailesel bağlara ve zengin duygu dünyasını gösterir. Venüs ve Ay’ın yönettiği Yengeç burcundaki birleşim kadın haritasında annelik ve evlilik için istek getirir. Venüs Yengeç burcunda ayrıca aldığından çok veren, kendini feda eden bir aşk özelliği gösterebilir. Partner genellikle daha yaşlı olabilir.

Venüs Yengeç’te çocuksuz evlilik nadir görülür. Venüs Jüpiter kavuşumuna sahip bir adam kısa süren ve mutsuz bir evlilikten sonra birçok çocuğu olduğu mutlu bir evlilik yaptı.

Venüs’ün olumsuz açılarında,  ayrılık eşin evcil olmaması ve başka bir ilişki aramasıyla gerçekleşir. Bir olayda, erkek deniz subayıydı, evden uzun süre ayrı kalması gerekiyordu. Venüs’ü Yengeç olan kadını uzun süre beklemedi. Başka bir durumda kişinin eşi çok içki içerdi. (Yengeç su burcudur.)

VENÜS ASLAN BURCUNDA

Bu konumda kişi, şefkatli ve karşılığını oldukça fazla alan ama her zaman derin duygularda kalamayan bir durum sergileyebilir. Kişinin kalbi başkası için atarsa ilişkideki keyif tehlikeye girebilir. Ayrıca kişinin partneri kıskançlık yaparsa da bunun için sebep oluşmuş olur. Venüs Aslan burcundaki olumsuz  açıları evlilikte kriz verebilir.

VENÜS BAŞAK BURCUNDA

Her zaman aşk işlerinden mantık önemli rol oynar ve kişiyi zor beğenen biri yapar. Evlilik için son kararı vermek zorlaşır. Aşk ilişkisinde çok düşünmek sorunlara neden olur. Rasyonel değerlendirmeler ve pratiklik şefkat hissinin üzerine geçer ve bu hayalkırıklığı yaratır.

Venüs Merkür kavuşumu Satürn’e karşıt Ay a kare olan adam cinsel ilişkiden kaçıyordu. Bu karısını daha hasta ve histerik yapıyordu. Venüs Başak konumunun sık sık homoseksüel eğilimler verdiğine rastlanmıştır. Örnek verecek olursak ; Venüs kare İkizlerdeki Ay’a, Venüs karşıt Satürn, Venüs Neptün karesi, Venüs Mars karesi.

VENÜS TERAZİ BURCUNDA

Venüs ikametgahındadır, bu da kişiyi diğerlerine karşı daha hoş ve çekici kılar. İlişkiye hemen girilir ama genelde kısa sürer. Kişi sosyal olaylar ve eğlencelerden hoşlanabilir. Genelde partnerleriyle ilk kez bu ortamlarda tanışabilirler. Eğer doğru eşleşme bulunursa evlilik uzun ve mutlu sürebilir.

Venüs Merkür kavuşumu Mars karşıt Satürn karesi kişi ilişkilerinde oldukça hassas bir doğaya sahip kişi kontrol altındayken bu keyifli haline sürdürememiştir. Sonuç olarak birçok ilişkiye girerek aldatmıştır. Başka bir durumda, Venüs Satürn karesine rağmen evlilik mutlu sürmüştür. Çünkü diğer uyumlu konfigürasyonlar dengelemiştir.

Cosmic Marriage, Reinhold Ebertin

Çeviren: Gülden Bulut

Kategoriler

Astroloji Dergisi 

Son Makaleler

Youtube Kanalımız
Tags: , , , , , , ,

Benzer Makaleler

Menü